Ізраїль та Сирія домовилися про припинення вогню — американський посол

Ізраїль та Сирія погодилися припинити вогонь. Угоду підтримали Туреччина, Йорданія та інші сусідні країни.
Про це повідомив посол США в Туреччині Томас Баррак.
Дипломат закликав друзів, бедуїнів та сунітів скласти зброю та разом з іншими меншинами побудувати «нову та єдину сирійську ідентичність у мирі та процвітанні зі своїми сусідами».
Згодом Баррак опублікував допис про зустріч із міністрами закордонних справ Йорданії та Сирії Айманом Сафаді й Асаадом Хассаном Аль-Шайбані.
У ньому зазначалося, що дипломати домовилися гарантувати безпеку та стабільність Сирії, захистити цивільне населення та підтримати суверенітет і верховенство права на всій сирійській території.
Зокрема, ці заходи повинні включати розгортання сирійських військових у провінції Ес-Сувейда, просування примирення між громадами та доставлення гуманітарної допомоги.
Що передувало?
У сирійській провінції Ес-Сувейда, де компактно проживають представники релігійної спільноти друзів, з 13 липня тривали зіткнення між друзькими бійцями та представниками бедуїнських племен. Сирійська обсерваторія з прав людини 17 липня повідомляла про понад 500 загиблих унаслідок боїв.
Перед цим, 15 липня, до провінції увійшли урядові війська, щоб зупинити кровопролиття. Однак очевидці розповідали, що військові приєдналися до бедуїнів, атакувавши друзів.
У відповідь Ізраїль завдав авіаударів по сирійських військах у самій Ес-Сувейді та по цілях у Дамаску та його околицях, зокрема по військовому штабу, попередивши, що продовжить атаки, якщо сирійські військові не залишать регіон. Влада Сирії виконала цю вимогу.
На тлі конфлікту тимчасовий президент Сирії Ахмед аль-Шараа пообіцяв захист друзам.
Хто такі друзи?
Друзи сповідують релігію, у якій поєднуються елементи ісламу, гностицизму, неоплатонізму та інших філософських і духовних традицій. Друзизм виник ще в XI столітті, спершу як відгалуження шиїтської секти ісмаїлітів, але тепер його вважають окремою релігією.
У Сирії проживають близько 700-800 тисяч друзів, які зосереджені переважно в провінції Ес-Сувейда, а також у деяких частинах Дамаска та його передмість.
Друзи розмовляють арабською, але більше ідентифікують себе зі своєю релігійною громадою, ніж з якоюсь окремою національністю чи етнічною групою.
- Поділитися: