Ваучер на перенавчання коштом держави отримали 9 тисяч українців. Як безоплатно здобути нову професію?
Від початку 2024 року держава профінансувала перенавчання 9 тисячам громадян на майже 70 мільйонів гривень.
Про це повідомило Міністерство економіки України.
Ваучер дозволяє здобути нову професію чи спеціальність або підвищити свій професійний рівень. Як пояснила міністерка економіки Юлія Свириденко, з боку держави — це інвестиції в розвиток людського капіталу, які дозволять покращити ситуацію на ринку праці та зменшити структурне безробіття.
Серед найбільш популярних спеціальностей та професій, за якими навчаються за ваучерами цього року:
- медсестринство (видано 2388 ваучерів);
- дошкільна освіта (590);
- медицина (315);
- психологія (236);
- кухар (1051);
- водій (549);
- тракторист (386);
- кондитер (265).
Загалом ваучер можна використати для навчання за 124 професіями та спеціальностями у сферах ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування тощо.
Найбільше ваучерів від початку року отримали мешканці Дніпропетровської, Львівської, Одеської, Сумської та Полтавської областей.
У 2023 році ваучери на навчання отримали понад 18 тисяч українців, а загалом за програмою було профінансовано 252 млн гривень.
Хто може отримати ваучер?
Скористатися програмою можуть окремі категорії громадян, які вже мають професійно-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні та не проходили навчання за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття протягом останніх 3 років.
Зокрема, це:
- люди віком понад 45 років (до настання пенсії за віком);
- ветерани, учасники бойових дій;
- переселенці працездатного віку;
- люди з інвалідністю;
- люди з пораненням внаслідок військової агресії або колишні полонені.
Як подати заявку?
Спершу треба вибрати спеціальність, професію та місце навчання. Далі подати заявку онлайн на сайті Державної служби зайнятості або звернутися до будь-якого центру зайнятості із заявою та документами.
Серед основних документів — паспорт, ІНН, трудова книжка, документи про освіту тощо.
Упродовж 90 днів після отримання ваучера в центрі зайнятості людина має укласти договір про навчання із закладом освіти.
Станом на 21 травня сума ваучера на може перевищувати 30 280 гривень. Якщо вартість навчання є вищою, то роботодавець або людина доплачує різницю самостійно.
- Поділитися: