До енергомережі приєднали енергоблок-тисячник: ремонт завершили на 10 днів раніше
На одній з АЕС на 10 днів раніше запланованого терміну завершили ремонт енергоблока потужністю 1000 МВт. Він уже приєднаний до енергомережі, триває набір потужності.
Про це повідомляється на сайті «Енергоатому».
Енергоблок приєднали до енергомережі 7 червня о 19:09, виконавши завдання міністра енергетики Германа Галущенка. Це вже третій енергоблок-тисячник, на якому провели планово-попереджувальний ремонт. Під час ремонту фахівці, зокрема, замінили відпрацьоване ядерне паливо на свіже.
Як розповів керівник «Енергоатому» Петро Котін, такі планово-попереджувальні роботи є ключовими для підготовки енергоблоків до ефективної роботи протягом наступного опалювального сезону.
Він наголосив, що 1000 МВт потужності, які додали 7 червня до мережі, «значно підсилять енергетичну систему і забезпечать надійне виробництво електроенергії для всіх споживачів».
Що з енергетикою?
З 22 березня до 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції України. Збитки від атак на українську енергетичну інфраструктуру оцінюють у понад один мільярд доларів. Через значні пошкодження електростанції не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак.
У ніч проти 1 червня російські військові здійснили вже шосту масовану атаку на українську енергосистему з березня. Окупанти завдали ударів по енергооб’єктах у Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській та Івано-Франківській областях.
Зокрема, росіяни поцілили по двох гідроелектростанціях, серед них — ДніпроГЕС, яка опинилася в критичному стані. Через це енергетики заявили, що ситуація в енергосистемі України буде складнішою. Зокрема, «Укренерго» 4 червня застосувало аварійні відключення світла, а згодом і спеціальні графіки для побутових і промислових споживачів на Київщині та ще в шести областях.
В «Укренерго» прогнозують, що ситуація в енергосистемі може поліпшитися завдяки погоді. Але повністю уникнути відключень не вийде аж до серпня-вересня. А взимку дефіцит в енергосистемі буде навіть за теплої погоди.
- Поділитися: