Україна вперше серед країн з доходом, вищим за середній. росія теж піднялась у рейтингу — Світовий банк
Світовий банк вніс Україну до списку країн з рівнем доходу, вищим від середнього.
Про це йдеться в рейтингу Світового банку.
Там пояснили, що зміна класифікації України в бік підвищення стала результатом відновлення економічного зростання у 2023 році (реальний ВВП зріс на 5,3%, після падіння на 28,8% у 2022 році) разом з постійним скороченням населення, яке впало більш ніж на 15% після вторгнення рф.
Ці фактори були додатково посилені зростанням цін на товари та послуги, вироблені всередині країни, що призвело до значного зростання номінального ВНД на душу населення — на 18,5%.
Попри те, що українська економіка суттєво постраждала внаслідок вторгнення, реальне зростання у 2023 році було зумовлене будівельною діяльністю (24,6%), що відображає значне збільшення інвестиційних витрат (52,9%), які підтримують зусилля України з відновлення після руйнувань, що й досі тривають.
Україну вносять до цього рейтингу з 1991 року, і це вперше вона піднялася з категорії країн з рівнем доходу, нижчим від середнього. З 1999 року по 2001-й Україна також була в категорії низького доходу.
Західний берег ріки Йордан та Сектор Гази стали єдиними територіями, які Світовий банк понизив у рейтингу. Так, росія перейшла з категорії доходу, вищого за середній, до категорії високого доходу.
У Світовому банку пояснюють, що на економічну активність у росії вплинуло значне зростання військової діяльності у 2023 році, зростанню також сприяло відновлення торгівлі (+6,8%), фінансового сектору (+8,7%) і будівництва (+6,6%). Ці фактори призвели до зростання як реального (3,6%), так і номінального (10,9%) ВВП, а ВНД росії на душу населення зріс на 11,2%.
Про рейтинг
Група Світового банку поділяє економіки світу на чотири групи доходу: низький, нижчий за середній, вищий за середній і високий. Класифікації оновлюють щороку 1 липня на основі ВНД на душу населення за попередній календарний рік. Показники ВНД виражаються в доларах США з використанням коефіцієнтів перерахунку, отриманих відповідно до методу Атласу, який у нинішньому вигляді був запроваджений у 1989 році.
Класифікація країн за категоріями доходів значно змінилася з кінця 1980-х. У 1987 році 30% країн, що подали звіти, були класифіковані як країни з низьким рівнем доходу, а 25% — як країни з високим доходом. З переходом до 2023 року показники знизилися до 12% у категорії з низькими доходами та до 40% у категорії з високими доходами.
- Поділитися: