З початку року Україна експортувала морським коридором майже 90 млн тонн вантажів
У 2024 році морським коридором у Чорному морі вдалося експортувати 89,8 мільйона тонн вантажів.
Про це повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.
Це у 1,7 раза більше, ніж за аналогічний період 2023 року. Зокрема, за рік морські порти Одещини відправили на експорт 57,3 мільйона тонн зернових.
Лише в листопаді було перевантажено 7,6 мільйона тонн, із них 4,6 мільйона тонн — агропродукція.
Загалом з українських портів вийшли понад 3200 суден.
Український морський коридор
У липні 2023 року МЗС росії заявило, що «немає підстав» для чергового продовження «зернової угоди», що діяла з липня 2022 року. Натомість там висунули п’ять вимог для продовження ініціативи, зокрема перепідключення «россільгоспбанку» до SWIFT та «розморожування» активів російських компаній.
За даними ЗМІ, в ООН розглядали серйозні поступки в санкціях проти рф для розблокування «зернової угоди».
Після зриву «зернової угоди» росія вдалася до системних повітряних атак портової інфраструктури для зупинки українського агроекспорту. Також спостерігалися спроби провокацій у Чорному морі для впливу на рух суден до українських портів.
У відповідь Україна запропонувала тимчасові маршрути у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (ІМО). Вони почали діяти з 8 серпня 2023 року. У Мінвідновлення зазначали, що передусім вони використовуються для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення рф.
- Поділитися: