Суд у Гаазі зобов'язав росію виплатити «Нафтогазу» $5 млрд за збитки в Криму
Верховний суд відхилив касаційну скаргу рф щодо скасування рішення Гаазького арбітражу. Це рішення передбачало виплату 5 мільярдів доларів компенсації «Нафтогазу» за привласнені активи в окупованому Криму.
Про це повідомили в пресслужбі «Нафтогазу».
Так, нідерландські суди вже вдруге та остаточно підтвердили законність та чинність Часткового рішення арбітражного трибуналу.
«Рішення Верховного суду зміцнює позицію “Групи Нафтогаз” у виконавчих провадженнях щодо стягнення заборгованості росії за незаконне захоплення активів у Криму», — зауважив Роман Чумак, який тимчасово здійснює повноваження голови правління НАК «Нафтогаз України».
У 2023 році арбітражний трибунал зобов'язав росію виплатити 5 мільярдів доларів «Нафтогазу». Суд встановив, що сума компенсації повинна дорівнювати справедливій ринковій вартості активів «Нафтогазу» до моменту їхньої експропріації, тобто захоплення. росія наполягала на тому, що «Нафтогаз» не має права на будь-яку компенсацію, але суд не погодився з цим твердженням.
Встановлена сума компенсації є найбільшою, яку присуджував міжнародний арбітражний трибунал як компенсацію за захоплення росією активів у Криму.
Детальніше про справу
У жовтні 2016 року «Нафтогаз» та шість інших компаній «Групи Нафтогаз» ініціювали арбітражне провадження проти рф на підставі українсько-російської угоди про захист інвестицій. «Нафтогаз» просив зобов'язати росію виплатити компенсацію за порушення угоди, зокрема через незаконне захоплення стратегічно важливих енергетичних інвестицій компанії в Криму 2014 року.
Усні слухання з питань юрисдикції та відповідальності відбулись у Палаці миру в Гаазі у травні 2018-го. У лютому 2019 року трибунал підтвердив свою юрисдикцію на розгляд справи та визнав, що росія порушила угоди й захопила активи «Нафтогазу».
Слухання щодо визначення суми компенсації завершилися в березні 2022 року.
- Поділитися: