США запровадили санкції проти найбільших нафтових компаній росії
США запровадили санкції щодо понад 30 російських нафтосервісних компаній. Обмеження також торкнулися сербської компанії, яка пов’язана з «Газпром Нафтою».
Про це повідомили у Міністерстві фінансів США.
«Сполучені Штати вживають радикальних заходів проти основного джерела доходів росії для фінансування її жорстокої незаконної війни проти України», — заявили у Мінфіні.
Санкції запровадили проти компаній «Газпром Нафта» і «Сургутнафтогаз». Також обмеження стосуються суден компанії «Совкомфлот», яка є найбільшою в росії. Під санкції потрапила і структура «роснафти» — «роснафтофлот».
Крім того, США вводять санкції проти сербської компанії NIS, яка є дочірнім підприємством російської «Газпром Нафти».
Санкції ввели й проти компаній рф, які страхують морські перевезення, зокрема нафти. Йдеться про «Інгосстрах» та «Альфастрахування».
До санкційного списку внесли 183 судна, що беруть участь в експорті російських енергоносіїв і є частиною так званого тіньового флоту рф.
Також до санкційних списків увійшло 17 компаній і три людини з Гонконгу, Латвії, Ліберії, ОАЕ та росії — за ймовірну торгівлю російською нафтою.
За даними Мінфіну США, «в результаті сьогоднішньої дії все майно та інтереси у власності підсанкційних осіб, які перебувають у Сполучених Штатах, або у володінні чи під контролем осіб зі США, заблоковано».
Що таке «тіньовий флот» рф?
У грудні 2022 року Рада Європейського Союзу ввела обмеження на нафту та нафтопродукти, які походять або експортуються з росії. Та після цього у світі помітили формування «тіньового флоту» з нафтових танкерів із невідомими власниками.
У 2022 році відбулося різке зростання активності на ринку вживаних танкерів. Їх закуповували невідомі організації, які базуються в Дубаї, Гонконгу, Сінгапурі та на Кіпрі. Ймовірно, саме цією мережею кораблів росія продовжує експорт своєї нафти партнерам. Ба більше, у 2024 році ЗМІ помітили ознаки того, що москва почала робити те саме щодо зрідженого природного газу.
- Поділитися: