Європарламент підтримав спрощений режим для імпорту українських сталі та заліза

Європейський парламент підтримав продовження на три роки пільгового режиму для імпорту українських сталі та заліза до ЄС.

Про це йдеться на сайті Європарламенту.

Резолюція Європарламенту продовжує безмитний імпорт сталі та заліза до ЄС з України до 5 червня 2028 року.

Рішення підтримали 354 парламентарі, 147 депутатів проголосували проти, 53 — утрималися.

«Сталевий металургійний комплекс України є основою української економіки. Він продовжує показувати результати попри те, що багато робітників покинули заводи, щоб воювати на передовій, а заводи зазнають серйозних атак з боку росії. Поглиблення торговельних відносин між ЄС та Україною — це не питання благодійності, а взаємовигідний обмін, який зміцнює обидві сторони», — сказала доповідачка парламенту Карін Карлсбро.

Тепер рішення Європарламенту має підтримати Рада ЄС.

Як пояснювали раніше в Єврокомісії, експорт чавуну та сталі до ЄС є значним джерелом доходу для України. Тож звільнення цієї продукції від захисних заходів торгівлі підтримає економіку України під час російсько-української війни.

У січні GMK Center з посиланням на дані Державної митної служби повідомляв, що за підсумками 2024 року українські металургійні компанії збільшили експорт сталевих напівфабрикатів на 56,7% — з 1,2 млн тонн до 1,89 млн тонн, якщо порівнювати з 2023 роком. В останній рік перед повномасштабною війною цей показник сягав 6,78 млн тонн.

Крім того, у 2024 році українські металурги збільшили експорт довгого металопрокату на 17,3% — з 523,34 тисячі тонн до 613,73 тисячі тонн, якщо порівнювати з 2023 роком, писав GMK Center.

Більше контексту

З 2018 року ЄС зберігає тимчасові захисні заходи щодо всього імпорту певної продукції сталі. Цей підхід покликаний запобігти економічним збиткам для європейських виробників.

Однак для України зробили виняток, підтримавши її після початку повномасштабного вторгнення росії. Уперше обмеження для української сталі скасували в червні 2022 року. Потім рішення двічі продовжували — у 2023 та 2024 роках.