У Франції суд дозволив мусульманкам носити буркіні на пляжах

Адміністративний суд Ніцци призупинив дію розпорядження мерії міста Мандельє-ла-Напуль про заборону носіння на пляжах релігійного одягу.
Про це пише BFM TV.
15 липня мерія міста Мандельє-ла-Напуль, що на південному узбережжі Франції, видала постанову, якою «заборонила доступ до громадських пляжів міста (…) будь-якій людині, чий купальний костюм демонстративно виражає релігійну практику та може спричинити громадські заворушення».
У документі зазначалось, що до такої категорії одягу належать купальні костюми, відомі як буркіні. Цей купальний костюм, розроблений спеціально для мусульманок, нагадує гідрокостюм, який закриває все тіло, окрім обличчя, рук і ніг.
Після цього організація «Ліга за права людини» звернулася до адміністративного суду Ніцци, заявивши про «цілеспрямований, навмисний захід заборони мусульманкам у буркіні відвідувати пляжі».
Там наголошували, що «буркіні не перетворює пляж на мечеть», а просто дозволяє жінкам купатися із дотриманням «скромності та особистих переконань»
Організація виграла справу 18 липня, коли суд дійшов висновку, що мерія Мандельє-ла-Напуля не змогла «продемонструвати існування» ризику порушення громадського порядку через носіння буркіні. Водночас муніципалітет посилався на антиіммігрантські заворушення, що відбувалися влітку 2024 року.
Мерія Мандельє-ла-Напуля не вперше намагається заборонити носіння буркіні на пляжах. Раніше така постанова діяла з 2012 року, поки її дію не призупинила Державна рада — вищий адміністративний суд Франції.
За даними INSEE, у 2019-2020 роках мусульманами себе називали приблизно 10% дорослого населення Франції. Іслам був другою за чисельністю послідовників релігією у Франції після католицизму. Католиками себе визнавали 29% французів, тоді як 51% опитаних не сповідував жодної релігії.
91% людей, вихованих у мусульманських сім’ях, відповіли, що дотримуються релігії своїх батьків. Водночас серед католиків цей показник становив 67%.
- Поділитися: