Українці, яких утримують на кордоні з Грузією, влаштували протести проти умов життя в підвалі — ЗМІ

Українці, яких утримують у Грузії, вийшли на протест
Українці, яких утримують у Грузії, вийшли на протестСкриншот

Українці, яких рф депортувала на кордон із Грузією, висловлюють незадоволення щодо умов, у яких їх утримують. Через це вони навіть влаштували протест.

Про це пише російське видання «Нова газета. Європа», яке поспілкувалося з утримуваними українцями.

Вони розповіли, що напередодні ввечері кілька десятків українців вийшли з підвалу, де їх утримують, щоб висловити протест грузинським прикордонникам.

За їхніми словами, гуманітарної допомоги від Червоного Хреста їм бракує, у підвалі погана вентиляція, а на вулицю їх випускають лише на кілька хвилин на день і по дві-три людини. У грузинів українці просили дозволу піти до зони Duty Free, щоб принаймні купити там воду в пляшках.

Однак, як пише «Нова газета. Європа», після прибуття на територію контрольно-пропускного пункту грузинських спецпризначенців, протестувальники повернулися до підвалу. Одного з них, мовляв, забрали, а через п’ять годин повернули зі слідами від наручників. Він сам казав, що його били.

Ще один українець, за словами його земляків, із якими спілкувалися журналісти, перерізав собі горло, бо грузинські прикордонники не випускають його із країни. Для надання допомоги йому «швидка» прибула лише через дві години.

Крім того, українці скаржаться на погіршення умов у підвалі після свого протесту. Тепер їх, мовляв, випускають лише по одному і тільки для виходу на вулицю чи в туалет.

Більше про утримання українців на кордоні в Грузії

Днями російський Telegram-канал Astra розповідав, що на російсько-грузинському кордоні в неналежних умовах утримують близько 45 громадян України, яких депортували з росії після відбуття покарання на її території. Серед них був і політв’язень Андрій Коломієць, який відсидів 10-річне ув’язнення в росії.

Також серед утримуваних — люди з ВІЛ, туберкульозом та інвалідністю. Їх не годували й не надавали їм медичної допомоги. Стан багатьох погіршувався, одна людина вже опинилась у лікарні, писав канал. 

В українському МЗС «Суспільному» сказали, що українські дипломати працюють над розвʼязанням проблеми. Так, на КПП приїздив посадовець українського посольства в Грузії для зустрічі з керівником прикордонної частини та доставлення гуманітарної допомоги.

Згодом міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що росії пропонують передавати депортованих українських громадян безпосередньо на кордон з Україною, «щоб уникнути подальших ускладнень»: «Ми готові їх там прийняти. Є відповідні ділянки кордону, де це можна зробити».

У грузинському МВС зазначили, що на кордоні перебувають приблизно 80 українців. На територію Грузії їх не впускають, мовляв, із міркувань безпеки, адже більшість із них відбували покарання. Водночас грузинська сторона запропонувала Україні кілька механізмів евакуації своїх громадян, серед яких є повітряні й морські маршрути.