Нетаньягу відвідає Угорщину попри ордер на арешт Міжнародного кримінального суду

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу разом із прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном під час візиту до Угорщини 18 липня 2017 року
Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу разом із прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном під час візиту до Угорщини 18 липня 2017 рокуOrbán Viktor / Facebook

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу відвідає Угорщину 2 квітня, попри виданий проти нього ордер Міжнародного кримінального суду (МКС) за підозрою у воєнних злочинах та злочинах проти людяності в Секторі Гази.

Про це пишуть Le Monde та Politico.

Під час візиту Нетаньягу зустрінеться з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном та іншими високопосадовцями, а 6 квітня повернеться до Ізраїлю.

Попри виданий МКС ордер на арешт, Угорщина вважає, що не зобов’язана виконувати рішення МКС, пише Le Monde.

Нагадаємо, що в листопаді 2024 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт премʼєра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу. Його та колишнього міністра оборони Йоава Галланта звинувачують у воєнних злочинах і злочинах проти людства. Йдеться про голодування як метод ведення війни, а також убивства, переслідування й інші нелюдські дії.

Судді вважали, що Нетаньягу та Галлант навмисно й свідомо позбавляли цивільне населення в Газі речей, необхідних для їхнього виживання, — їжі, води, ліків та медичного приладдя, а також палива та електроенергії.

Що відбувається у Секторі Гази?

18 березня ізраїльські військові оголосили, що завдають ударів по території Сектору Гази, що порушило майже двомісячне перемирʼя, погоджене з палестинським угрупованням ХАМАС.  Перед цим Ізраїль проконсультувався з Вашингтоном.

В Офісі премʼєр-міністра Беньяміна Нетаньягу казали, що атаки сталися після нібито неодноразової відмови ХАМАСу звільнити заручників, а також відхилення всіх пропозицій, отриманих від посланця США Стіва Віткоффа та посередників.

Уже через кілька днів міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Ізраїль може анексувати частину Сектору Гази, якщо ХАМАС не звільнить решту утримуваних заручників.

29 березня ХАМАС заявив, що прийняв нову пропозицію про припинення вогню в Газі від посередників Єгипту та Катару.