Творці фільму «Євродонбас» презентують вуличну виставку про культурну спадщину європейців на сході України

З 21 травня до 4 червня на Михайлівській площі у Києві відбудеться вулична виставка, присвячена спадщині європейських країн — бельгійських, французьких, німецьких, британських та американських промисловців — на сході України на зламі XIX - XX століть. Виставка буде доступна українською та англійською мовами.
Мета виставки — розповісти про історичну спадщину Маріуполя, Дружківки, Нью-Йорка, Лисичанська, які будували промисловці з країн Європи. А також показати стан і руйнацію архітектурних пам'яток до та після повномасштабного вторгнення росії.
Автори проєкту зазначають, що досі існує міф, що розбудова одного із найбільших промислових регіонів України належить СРСР. А у суспільному дискурсі мало порушується тема внеску європейських інвесторів у заснування містечок, розвиток промисловості та суспільного життя на Донеччині та Луганщині задовго до приходу радянської влади.
«Після роботи над фільмом “Євродонбас” наша команда вирішила ініціювати вуличну виставку для киян. Адже, на жаль, переважна більшість будівель, які ми демонструємо на виставці, вже знищені російськими окупантами», — зазначила продюсерка та авторка проєкту Анна Паленчук
Зокрема, на виставці представлена історія будинку британця Джона Г’юза, який заснував Донецьк. Також можна дізнатися про:
- гімназію у Лисичанську, яку залишили бельгійці;
- млин Пітера Діка у селищі Нью-Йорк, який збудували німці;
- комбінат Ілліча у Маріуполі, створений американцями та бельгійцями;
- французьку спадщину Дружківки тощо.
У межах виставки також відбудеться показ документального фільму «Євродонбас» режисера Кoрнія Грицюка — в інформаційно-виставковому центрі Національного музею Революції гідності 9 травня 2024 року о 17:00.
Виставка є частиною комплексного культурно-просвітницького проєкту присвяченого спадщині європейських країн на сході України, який реалізує кінокомпанія «435 ФІЛМС». Цей проєкт включає документальний фільм «Євродонбас» (продюсерка Анна Паленчук, режисер Корній Грицюк), аудіоподкаст «Євродонбас: Німецька спадщина» та онлайн-проєкт «Європейська індустріальна спадщина на сході України» (у співпраці з фондом «Ізоляція»).
- Поділитися: