У Києві відкрили вуличну виставку про європейський спадок Донеччини й Луганщини

У Києві відкрили вуличну виставку «Європейська спадщина Донеччини та Луганщини»
У Києві відкрили вуличну виставку «Європейська спадщина Донеччини та Луганщини»Богдан Пошивайло / Національний музей Революції гідності / надано hromadske

На Михайлівській площі у Києві відкрили вуличну виставку «Європейська спадщина Донеччини та Луганщини». Експозиція присвячена історичним памʼяткам на сході України, побудованих промисловцями з країн Європи, а також їх руйнуванню — до та під час великої війни.

Виставка, зокрема, відтворює історію будинку британця Джона Г’юза, який заснував Донецьк. А також експонує світлини й розповіді про гімназію у Лисичанську, залишену бельгійцями; млин Пітера Діка у селищі Нью-Йорк, збудований німцями; комбінат Ілліча у Маріуполі, створений американцями та бельгійцями; французьку спадщину Дружківки тощо.

«Виставка підкреслює розмаїття та багатство культурної спадщини в Україні, зокрема в Донецькій та Луганській областях, де сьогодні спадщина постійно зазнає нападів. Це суворе нагадування, що російське вторгнення завдає величезної шкоди культурному сектору України. За нашими даними, на його відновлення потрібно майже 9 мільярдів доларів упродовж наступних 10 років», — зазначила представниця ЮНЕСКО в Україні Кʼяра Бардескі.

Вікторія Ляліна-Бойко, директорка Департаменту публічної дипломатії та комунікацій МЗС, зазначила, що в Україні мало було відомо про європейське минуле Донбасу, адже протягом десятиліть комуністичного домінування важливим було нав’язати ідею щодо невіддільного зв’язку цього регіону саме з росією.

Ця експозиція є частиною комплексного культурно-просвітницького проєкту, присвяченого спадщині європейських країн на сході України, який реалізує кінокомпанія «435 ФІЛМС». Проєкт включає також документальний фільм «Євродонбас», аудіоподкаст «Євродонбас: Німецька спадщина» та онлайн-проєкт «Європейська індустріальна спадщина на сході України».

Триватиме виставка до 4 червня й доступна українською та англійською мовами.