Вихідні з попкорном: добірка кіно та серіалів на останній вікенд червня

Вихідні з попкорном: добірка кіно та серіалів на останній вікенд червня

Літо — не найгарячіша пора у плані релізів. Але це не стане на заваді новій добірці! Розповідаємо, що нині варте уваги в кінотеатрах і на стримінгах. Будуть і премʼєри (новий сезон серіалу «Ведмідь», кримінальна драма «Байкери»), і нещодавні релізи різноманітних платформ (наприклад, на Netflix тепер можна подивитися легендарний серіал «Декстер», а на Megogo — документалку «Ми, наші улюбленці та війна»).

«Ведмідь» (3 сезон) 

Де дивитися: Apple TV+, Sweet.TV

Завжди хотіли подивитися, що відбувається на кухні ресторану? Подумайте, чи воно вам треба! Бо потім не зможете відірватися. Принаймні, якщо для спостереження оберете серіал «Ведмідь».

Це історія молодого, дуже талановитого й дуже тривожного кухаря Кармі, який полишає роботу в дорогому ресторані, щоб очолити перекусну свого покійного брата й перетворити її на заклад високої кухні. Знайти спільну мову з командою та переналаштувати заклад на нові рейки виявляється непросто, а от спостерігати за цим — суцільне задоволення. У третьому сезоні ресторан Кармі нарешті запуститься повноцінно, але судячи з трейлера, не без пригод для його власника та працівників. 

«Ведмідь» уже отримав купу нагород, зокрема «Еммі» та «Золотий глобус», тож рекомендований до перегляду навіть тим, кому не надто цікава сфера харчування. 

«Байкери» (США, реж. Джефф Ніколс)

Де дивитися: кінотеатри

На кіноекранах — добротна кримінальна драма з хорошим акторським складом: Том Гарді («Легенда Гʼю Гласса», «Шалений Макс: дорога гніву»), Остін Батлер («Елвіс», «Дюна: Частина друга»), Джоді Комер («Остання дуель», «Вбиваючи Єву»). Стрічка занурює в субкультуру американських байкерів 60-х років.

У передмісті Чикаго формується мотоклуб «Вандали», ватажком якого стає харизматичний Джонні. Про байкерів багато знає Кеті, яка з першого погляду закохалася в Бенні, одного з учасників клубу. Коли «Вандали» зі спільноти за інтересами перетворюються на осередок злочинності та насилля, а Джонні вже не стає сил цьому перешкоджати, героїня вмовляє коханого облишити цю справу. Але деякі люди радше вбʼються, аніж пригальмують.

«Мирний-21» (Україна, реж. Ахтем Сеітаблаєв)

Де дивитися: Netflix, Megogo

Події стрічки відбулися у червні 2014 року на прикордонні Луганщини. російські спецслужби намагалися схилити бійців Луганського прикордонного загону перейти на свій бік. Сепаратисти прагнули повторити кримський сценарій та захопити українські території з мінімальним опором. Попри нестачу досвіду та зброї, український загін вступив у бій.

Історію, яка лягла в основу стрічки, режисер Ахтем Сеітаблаєв («Кіборги») довідався ще у 2014 році. Але тоді у неї не повірив, бо на власні очі бачив, як без збройного спротиву відбулась окупація Криму, коли більшість посадовців та силовиків перейшли на бік ворога і зрадили присягу. Натомість у Луганську прикордонники зустріли окупантів боєм і тим самим укотре розвінчали міф про симпатії мешканців східних регіонів до «руского міра». 

«Повстання штатів» (США, реж. Алекс Гарленд)

Де дивитися: Megogo, Sweet TV

Якщо імʼя Алекса Гарленда вам не знайоме, то це ще не означає, що ви його не знаєте. Можливо, ви дивилися фільм Денні Бойла «Пляж» (2000) з Леонардом Ді Капріо? Він знятий за книжкою Гарленда. Памʼятаєте зомбі-горор «28 днів по тому»? Алекс Гарленд писав для нього сценарій. А ще він зняв кілька хороших sci-fi фільмів, наприклад Ex Machina. Остання режисерська робота Гарленда в оригіналі називається Civil War («Громадянська війна»), водночас в українському прокаті фільм нещодавно демонструвався як «Повстання штатів».

Події розгортаються в найближчому майбутньому. Сполучені Штати занурюються у громадянську війну. Починається все з бажання кількох південних штатів відділитися, аж ось уже вся країна охоплена бойовими діями. Група журналістів, серед яких відома репортерка, котра й раніше часто знімала збройні конфлікти, рухається в напрямку Вашингтона. Керівництво країни перетворюється на диктатуру, а повстанські угруповання чинять повсюди воєнні злочини.

Виробництвом стрічки, як і всіх попередніх режисерських робіт Гарленда, займалася компанія А24 — кінопоціновувачі знають, що це вже гарантія хорошого продукту. А цей проєкт ще й став найдорожчим в історії А24 (бюджет — $50 млн).

«Ми, наші улюбленці та війна» (Україна, реж. Антон Птушкін) 

Де дивитися: Megogo

Документальний фільм колишнього тревел-, а тепер фуд-блогера та журналіста Антона Птушкіна — це спроба показати війну під кутом стосунків людей і тварин. Серед героїв фільму — як зірки, зокрема пес Патрон та киця Шафа, яку врятували зі зруйнованого будинку в Бородянці, так і менш відомі, але не менш прекрасні тварини. А також волонтери різних українських зоозахисних організацій.

Над стрічкою Птушкін працював 1,5 року, відзняв 85 годин матеріалу. «Це дуже багато, як на мене, але тут немає чим хизуватися. Це через те, що я спочатку не знав, що роблю, і просто намагався знімати якомога більше. Знімемо зараз, а потім розберемося. У фінальний монтаж увійшла пʼята частина, можливо, навіть менше»,каже автор. 

Стрічку зняли в копродукції з канадською кінокомпанією Yap Films, що підтримує молодих документалістів в Україні. Саме вони запропонували зняти фільм про тварин під час війни Антонові Птушкіну, хоч той і не мав досвіду в документалістиці.

«Епізоди: Україна на Мундіалі» (Україна, реж. Артем Григорян)

Де дивитися: Netflix

Перший фільм серії «Епізоди» розповідає про безпрецедентну для української історії подію: вихід збірної у чвертьфінал чемпіонату світу з футболу 2006 року. Творці стрічки — студія Knife! Films, відома за YouTube-серіалом «Спалах» про сучасну українську культуру. Десять серій проєкту отримали близько 2,5 млн переглядів.

У фільмі «Епізоди: Україна на Мундіалі» використані архівні матеріали, ексклюзивні інтерв’ю та коментарі безпосередніх учасників тієї історії. Зокрема, в епізоді знялися Андрій Шевченко, Олександр Шовковський, Артем Мілевський, Руслан Ротань, Владислав Ващук, Ігор Циганик, Віктор Вацко, Артем Франков, Святослав Вакарчук, Галина Вініченко та багато інших. 

«Декстер» (1-8 сезони)

Де дивитися: Netflix

Удень Декстер Морган — взірцевий сімʼянин і надійний колега, що працює в поліції Маямі експертом з крові. Уночі ж він перетворюється на серійного маніяка, проте не зовсім звичного: Декстер убиває тільки вбивць.

Без перебільшення, Декстера Моргана можна назвати найчарівнішим психопатом телебачення. Недарма Майкл Голл здобув за цю роль «Золотий глобус» — просто спробуйте подивитися і не симпатизувати головному герою! Тим паче, що всі сезони, окрім фінального (його дія відбувається через 10 років після закінчення основної сюжетної лінії), тепер є на Netflix.  

«Тихе місце: День перший» (США, реж. Майкл Сарноскі)

Де дивитися: кінотеатри 

Уже третя частина серії про постапокаліптичний світ, який захопили монстри, що нічого не бачать, але все чують. «День перший» розповідає про початок жахливого нашестя, коли люди ще не розуміли, як саме влаштовані прибульці. 

Режисер та сценарист фільму — Майкл Сарноскі. Це друга повнометражна робота автора після розхваленого критиками артхаусного трилера «Свиня» (2021) з Ніколасом Кейджем у головній ролі. Попередні дві частини «Тихого місця» зняв Джон Кразінські (той самий Джим Гелперт із серіалу «Офіс»), він же зіграв головну роль у першому фільмі.