Тайванська боксерка услід за Хеліф здобула золото на Олімпіаді на тлі «гендерного скандалу»

Атлетка з Тайваню Лінь Ю-Тінг стала другою боксеркою, яка цьогоріч виграла олімпійське золото серед жінок попри гендерну суперечку, що розгорілася довкола неї.
Про це свідчать результати бою.
28-річна тайванка обіграла 20-річну Юлію Шеремету з Польщі й одноголосним рішенням суддів стала чемпіонкою в напівлегкій вазі.
Лише за день до цього алжирська боксерка Іман Хеліф, довкола якої так само розгорівся гендерний скандал, стала чемпіонкою в напівсередній вазі.
Як пише BBC, незадовго до бою тайванки адвокат Хеліф заявив, що він представляє її інтереси в судовій скарзі за домагання в інтернеті щодо гендерного питання. Він наголосив, що боксерка вирішила «розпочати нову боротьбу — боротьбу за справедливість, гідність і честь».
На запитання, чи вдасться Лінь до подібних заходів, вона відповіла, що обговорить це зі своєю командою та ухвалить рішення пізніше. Атлетка поділилася, що «закрила себе» від соцмереж під час змагань, щоб уникнути суперечок.
Що передувало?
Міжнародний олімпійський комітет дозволив змагатися на цьогорічних Олімпійських іграх у Парижі боксеркам Іман Хеліф з Алжиру та Лінь Ю-Тінг з Тайваню. Це викликало хвилю обговорень, оскільки раніше їх обох дискваліфікували з чемпіонату світу з боксу серед жінок у Нью-Делі.
Варто зазначити, що минулого року чемпіонат відбувався під егідою Міжнародної асоціації боксу (IBA), президентом якої є росіянин Умар Кремльов. На тлі обговорень про допуск Хеліф і Лінь IBA випустила заяву, де пояснила: спортсменки не проходили тест на тестостерон, а якийсь окремий тест IBA, деталі якого є конфіденційними. Цей тест вказав, що обидві начебто не відповідають необхідним критеріям прийнятності та мають конкурентні переваги над іншими учасницями.
Кремльов тоді заявляв ЗМІ, що «за результатами генетичних тестів було доведено, що спортсменки мають ХY-хромосоми».
Однак МОК пояснив журналістам, що минулого року Хеліф була дискваліфікована на чемпіонаті за кілька годин до її поєдинку за золоту медаль проти Ян Лю саме через підвищений рівень тестостерону. А Лінь була позбавлена бронзової медалі через те, що не відповідала вимогам допуску за результатами біохімічного тесту.
Наразі олімпійський боксерський турнір у Парижі проводиться під егідою підрозділу МОК, який має більш м’які правила. Речник МОК наголосив, що спортсменки не раз брали участь у змаганнях протягом багатьох років і до того без будь-яких питань змагалися на Олімпіаді в Токіо.
Олімпійський комітет Алжиру раніше засудив «брехню», «неетичне націлювання і наклеп» на Іман Хеліф.
- Поділитися: