Учені змінили гени мишей: у них виросла шерсть, як у мамонта
Американська біотехнологічна компанія Colossal Biosciences змогла змінити гени мишей, щоб їхня шерсть стала густою і довгою, як у мамонтів. Вчені сподіваються, що ці технології можна буде використати в майбутньому для зміни генів інших тварин, зокрема, слонів.
Про це пише Associated Press.
Дослідники використали технологію редагування генів CRISPR, щоб змінити сім генів у ембріонах мишей. Це дало їм довгу та густу шерсть, схожу на мамонтову. Нових мишей навіть жартома назвали «шерстистими мишами Colossal».
Як зазначають в AP, Colossal Biosciences давно заявляє про плани «відродити» вимерлих тварин, таких як шерстистий мамонт чи дронт. Хоча повністю воскресити їх неможливо, компанія працює над відтворенням їхніх певних рис у сучасних тварин.
Однак деякі американські експерти скептично ставляться до таких експериментів.
«Це не відродження мамонта. Ви просто змінюєте сучасну тварину, а не повертаєте до життя минуле», — прокоментував таке наукове досягнення еколог Крістофер Престон.
Попри це, Colossal Biosciences планує спробувати змінити гени азійських слонів — найближчих родичів мамонтів. Але оскільки ці слони під загрозою зникнення, процес потребуватиме ще серйозних дозволів і перевірок.
Для такого експерименту компанія вже залучила понад 400 мільйонів доларів інвестицій. Науковці кажуть, що подібні технології можуть бути корисними не лише для збереження тварин, а й у медицині — наприклад, у розробці нових методів лікування хвороб.
- Поділитися: