Приватні дані посадовців нацбезпеки США опинилися у вільному доступі в Інтернеті — Spiegel

Міністр оборони США Піт Гегсет
Міністр оборони США Піт ГегсетX / Secretary of Defense Pete Hegseth

Журналісти знайшли в Інтернеті особисті контактні дані деяких посадовців національної безпеки США. Серед них — радник президента з нацбезпеки Майк Волц, міністр оборони Піт Гегсет та директорка національної розвідки Тулсі Габбард.

Про це пише Spiegel.

Для цього журналісти використовували комерційні пошукові системи, а також зламані дані клієнтів, які були опубліковані в Інтернеті. За допомогою них вдалося визначити номери мобільних телефонів, адреси електронної пошти та навіть деякі паролі американських посадовців.

Так, щоб знайти дані Гегсета Spiegel скористався комерційним постачальником контактної інформації, який зазвичай використовують компанії для продажів, маркетингу та рекрутингу. Цьому сервісу надали посилання на профіль американського міністра оборони в LinkedIn, після чого той у відповідь надіслав Gmail-адресу, мобільний номер та інші дані.

Як з’ясували журналісти, ця електронна адреса була активною ще кілька днів тому, однак її назва та часом навіть пароль до неї фігурує в понад 20 загальнодоступних витоках.

Номер телефону Гегсета був прив’язаний до облікового запису в WhatsApp, який він, схоже, видалив лише недавно. На фото облікового запису було зображення самого міністра без сорочки, у бейсболці та з дітьми навколо нього.

Номер телефону та електронну адресу Майка Волца також вдалося знайти через той самий сервіс. А у витоках даних журналісти знайшли кілька паролів, прив’язаних до його електронної пошти, та профілі у Microsoft Teams, LinkedIn, WhatsApp і Signal.

Директорка Національної розвідки Габбард, імовірно, заблокувала свої дані в комерційних пошукових системах контактів, які містили дані Гегсета і Волца, але її електронну адресу можна було знайти на WikiLeaks і Reddit.

Spiegel також з’ясувало, що приватні та публічно доступні телефонні номери Габбард і Волца пов’язані з їхніми Signal-акаунтами. Саме в цьому месенджері низка посадовців США обговорювала удар по єменських хуситах і саме туди помилково додали журналіста Atlantic.

Тож журналісти вважають, що ворожа розвідка могла б використати дані посадовців нацбезпеки, опубліковані в публічному доступі, зламавши їхні пристрої та встановивши шпигунське програмне забезпечення. А тому іноземні агенти могли мати доступ до чату в Signal, де обговорювали військовий удар по хуситах.

Більше про скандал із чатом у Signal

Видання Atlantic повідомило, що його журналіста Джеффрі Ґолдберга випадково додали до чату членів команди президента США в месенджері Signal.

У цьому чаті були радник з нацбезпеки Майк Волц, глава Пентагону Піт Гегсет, директорка з національної розвідки Тулсі Габбард, віцепрезидент Джей Ді Венс, держсекретар Марко Рубіо та інші. Загалом 18 посадовців.

Зокрема, журналіст став свідком обговорення ударів по позиціях єменських хуситів. Тоді він дізнався, о котрій годині американські військові завдадуть удару, яке озброєння застосують та які саме цілі планують уразити.

Ґолдберг розповів, що до чату його додав Майк Волц, і цим посадовець міг порушити кілька положень Закону США про шпигунство. За його словами, чиновник узагалі не повинен був створювати чат у Signal, позаяк цей застосунок не схвалений урядом для обміну секретною інформацією.

Як це пояснюють посадовці США?

Раніше «повну відповідальність» за включення журналіста до групового чату, у якому обговорюються військові плани, взяв на себе радник з питань національної безпеки Майк Волц.

Президент Дональд Трамп публічно заступився за нього, заявивши, що той «засвоїв урок». Politico ж написало, що насправді президент США Дональд Трамп був розлючений на Волца, коли дізнався про інцидент з чатом.

Під час виступу перед сенаторами 25 березня директор ЦРУ Джон Реткліфф та директорка Національної розвідки США Тулсі Габбард фактично скинули відповідальність за те, що у цьому чаті обговорювали чутливу інформацію, на міністра оборони США Піта Гегсета.

Сам Гегсет публічно заперечив обговорення військових планів у чаті в Signal, а головного редактора Atlantic Джеффрі Ґолдберга назвав «брехливим і вкрай дискредитованим так званим журналістом».