Суд щодо обрання запобіжного заходу міністру агрополітики Сольському перенесли — урядовця викликають в Раду

Засідання Вищого антикорупційного суду України щодо обрання запобіжного заходу міністру аграрної політики Миколі Сольському перенесли — його викликали до Верховної Ради.
Про це повідомила журналістка hromadske із зали суду.
Адвокат Сольського просив перенести засідання суду через те, що міністр має взяти участь у роботі Верховної Ради.
Прокурор клопотала про те, щоб відмовити у перенесенні через те, що у справі багато підозрюваних, і щоб не затягувати. Та суд став на бік захисту через важливість роботи влади в період воєнного стану.
Вийшовши з будівлі суду, міністр Сольський заявив журналістам, що не вважає себе винним та не погоджується з обвинуваченням, що робив щось неправильно, поки був адвокатом у 2017 році.
Судове засідання щодо Сольського перенесли на 25 квітня.
Правоохоронці підозрюють у межах цієї справи й заступника Сольського Маркіяна Дмитрасевича. Йому не змогли виручити підозру, тому що він перебуває за кордоном. Кордон перетнув 12 квітня.
Доповнено о 17:43. В Мінагро уточнили, що заступник міністра Маркіян Дмитрасевич перебуває у відрядженні в Брюсселі з 22 до 28 квітня 2024 року. А до того, З 12 до 21 квітня, у складі делегації Мінагрополітики та Верховної Ради України перебував із закордонним візитом у місті Скоп’є, що в Республіці Північна Македонія.
У міністерстві запевняють, що Дмитрасевич інформував прокурора САП про мету і дату відрядження, а після закінчення переговорів повернеться в Україну.
Більше про цю справу
Учора, 23 квітня, НАБУ повідомило, що ексголову аграрного комітету Верховної Ради та чинного міністра викрито на заволодінні державною землею на 291 млн гривень та спробі заволодіння землею ще на 190 млн гривень.
За даними слідства, учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Через їхню відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.
Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їхнього права на безплатну землю. Водночас умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.
Про підозру повідомили організаторові схеми, чинному міністру, двом кураторам органів Держгеокадастру та людині, яка сприяла вчиненню злочину.
Сам Сольський заявив, що справа стосується періоду 2017–2018 років, коли він був адвокатом, а не міністром чи головою Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики. І запевнив, що буде максимально відкритим для встановлення істини за цією справою.
- Поділитися: