Суд визнав незаконним припис НАЗК щодо глави Конституційного Суду Головатого, якого перевіряли на конфлікт інтересів

Суд визнав незаконним припис НАЗК щодо глави Конституційного Суду Головатого, якого перевіряли на конфлікт інтересів

Київський апеляційний суд визнав незаконним припис Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо виконувача обов’язків голови Конституційного Суду України Сергія Головатого.

Про це повідомили у Конституційному Суді.

Справа почала розгортатися ще минулого року. НАЗК отримало інформацію, що очільник КСУ Головатий працює в умовах реального конфлікту інтересів, і почало перевіряти її. Для цього агентство надіслало до КСУ запит з вимогою надати копії відповідних документів.

Проте керівник секретаріату КСУ Віктор Бесчастний відмовився надати запитувані документи. У КСУ кажуть: частину документів надали, а у решті — відмовили через брак законних підстав їхнього надання.

А втім, в агентстві зазначають: у 2019-2020 роках, коли надсилали запити на документи за схожих обставин, які не стосувалися Сергія Головатого, КСУ надавав їх. До того ж за підписом самого Головатого.

12 жовтня 2023 року НАЗК винесло Головатому обов’язковий до виконання припис, надалі вимагаючи надати копії всіх документів. А після ігнорування з боку КСУ склало протокол щодо Головатого за невиконання вимог.

Вже у січні 2024 року Голосіївський райсуд Києва за результатами розгляду протоколу НАЗК визнав Сергія Головатого винним у вчиненні адмінправопорушення та зобов’язав його сплатити 1700 гривень штрафу.

На це рішення подали апеляційну скаргу. 1 травня Київський апеляційний суд її задовольнив, постанову суду першої інстанції скасував та закрив провадження у справі.

Сам Головатий заявив, що дії НАЗК можна вважати «політичним тиском на суддю і Суд загалом» та «втручанням органу виконавчої влади в конституційне судочинство». Окрім того, Головатий закидає НАЗК співпрацю з адвокатом Володимиром Богатирем.

Цей адвокат писав про конфлікт інтересів Головатого. Богатир зазначав, що Головатого призначили суддею-доповідачем у справі про «Харківські угоди», хоча він сам голосував за них у 2010 році, коли був народним депутатом від «Партії регіонів».

Ексголова КСУ Станіслав Шевчук запевняв, що Головатий особисто не голосував — у парламенті спрацювала його картка або її дублікат. За словами Шевчука, того дня Головатий був разом з ним у Страсбурзі, коли ПАРЄ обирала суддів Європейського суду з прав людини від України (ЄСПЛ).

Головатий же заявив, що сам адвокат Богатир фігурує у кримінальній справі разом з президентом-утікачем Януковичем про захоплення державної влади у 2010 році як тодішній заступник міністра юстиції України.