Один з чотирьох суддів Конституційного суду України, які виступили проти рішення своїх колег щодо незаконного збагачення й повноважень НАЗК, Сергій Головатий сам декларував неправдиву інформацію.

Про це заявив голова Національного агентства з питань запобігань корупції Олександр Новіков виданню «Бабель». 

Очільник НАЗК зазначив, що суддя Головатий отримує зарплату понад 250 тисяч гривень на місяць. Всього він отримав більш як 4 мільйони гривень, але задекларував тільки 800 тисяч гривень. У серпні НАЗК почало його перевірку. Загалом у декларації Сергія Головатого за 2019 рік виявили недостовірних відомостей загалом на 3,6 млн грн.

До того ж саме Сергій Головатий очолював засідання КС, на яке не допустили представників парламенту та президента, та несподівано змінили форму провадження з усної на письмову.

За словами Новікова, виступ проти загального рішення КС є певною «спокутою» Головатого, а сам він «намагається приховати свої попередні дії».

Хто ще з суддів «попався» НАЗК? 

НАЗК виявило у декларації судді Ірини Завгородньої за 2018 рік недостовірних відомостей на 615 тис. грн, а за 2019 рік — 754 тис. грн. До того ж журналісти Bihus.Info знайшли у чоловіка-пенсіонера Ірини Завгородньої квартиру за 13 млн грн в одному з престижних житлових комплексів Києва. Офіційно, чоловік Завгородньої отримує тільки пенсію. 

Також під час перевірки щорічних декларацій судді Конституційного суду Володимира Мойсика НАЗК виявили ознаки злочину передбаченого ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України — використання завідомо підробленого документа.

Перед цим НАЗК також склало адміністративні протоколи щодо неподання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані суддями КСУ Володимиром Мойсиком та Ігорем Сліденком.

Рішення КСУ

27 жовтня Конституційний суд України на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації. Вже зараз до деяких декларацій посадовців заборонений доступ за рішенням КС від 27 жовтня.

Поділитись: