«Злив даних». Глава НАБУ заявив про персональне «полювання на відьом» та тиск з боку активістів (ДОПОВНЕНО)

Директор Національного агентства із запобігання корупції Семен Кривонос заявив, що справа про «злив інформації» з НАБУ переросла у справжнє персональне «полювання на відьом» і спробу прямого тиску на нього з боку активістів

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Раніше очільник «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін закликав НАБУ провести у цій справі службове розслідування. Кривонос, своєю чергою, повідомив, що у цій справі розпочато саме досудове розслідування, оскільки воно дасть набагато більше інструментів для отримання доказів причетності тих чи інших посадових осіб до злочину, аніж внутрішнє службове розслідування, максимальна відповідальність за яке — дисциплінарна.

Кривонос також повідомив, що окрім досудового розслідування, НАБУ розпочало два службових — щодо можливого тиску на викривачів та можливих неправомірних вказівок детективам. За результатами розслідувань винних притягнуть до дисциплінарної відповідальності.

«Наголошу, будь-які рішення, в тому числі й кадрові, будуть прийматися мною виключно за результатами розслідувань і у чіткій відповідності до визначених законом процедур. Аби залишатись максимально відкритим перед суспільством — за результатами публічно прокомунікую про весь хід подій — від отримання службової записки від викривача до результатів досудового розслідування, яке наразі активно здійснюється», — резюмував глава НАБУ.

Доповнено о 14:03. У відповідь на слова Кривоноса Шабунін заявив, що проведення службових розслідувань — хороша новина, утім, «не відомо, чи взагалі фігурує у них постать першого заступника Кривоноса, і по-друге, скільки часу потрібно директору НАБУ, аби організувати швидкий та ефективний процес службового розслідування».

Шабунін також вказав, що звільнення винуватців має відбутися саме за результатами саме досудового розслідування, а не за особистим рішенням Кривоноса, як про це написав глава НАБУ.

«Водночас хочемо подякувати Семену Кривоносу за його публікацію і висловити сподівання, що у вас немає мети затягнути розслідування фактів “на 2 або більше місяців, щоб якось замʼяти ситуацію”», — закінчив Шабунін.

«Злив даних» НАБУ

Журналісти-розслідувачі Bihus.Info повідомили, що непублічну інформацію щодо роботи НАБУ — внутрішні документи бюро, ухвали, скриншоти листувань тощо — «зливали» фігуранти розслідувань самого НАБУ.

Докази цьому знайшли у вилучених слідством телефонах бізнесмена Юрія Голика — той називав себе «ідеологом “великого будівництва”».

За даними Bihus.Info, інформація до Голика надходила через його соратника Георгія Біркадзе, ексголови Броварської РДА, якого зараз називають радником Офісу президента. Причетним також називають детектива НАБУ Валерія Полюгу.

Окрім того, розслідувачі стверджують, що знахідки та інформація зі «зливів» вказують на ймовірну причетність до витоків керівництва НАБУ, а саме — першого заступника директора НАБУ Гізо Углави.

Ще наприкінці травня стало відомо, що Управління внутрішнього контролю НАБУ розслідує можливий витік інформації за ст. 364 та ст. 387 Кримінального кодексу України та навіть провело обшуки вдома у детектива НАБУ (але не в приміщеннях агентства). Як зазначається, провадження розпочали після службової записки викривача-співробітника НАБУ.

Тоді директор НАБУ усунув від обов’язків Углаву на час розслідування — за заявою самого Углави про можливий конфлікт інтересів.

На тлі цього американське видання NBC News написало, що питання боротьби з корупцією викликало напруженість у відносинах між Києвом та Вашингтоном, а останні пертурбації у НАБУ стали прикладом постійної необхідності реформ.