До комюніке Саміту миру приєдналася ще одна африканська країна
До комюніке Глобального саміту миру приєдналася Малаві — країна на південному сході Африки.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні.
Малаві стала 10 країною Африки, яка підтримала комюніке. Під час самого Саміту миру це зробили Бенін, Гамбія, Гана, Кенія, Ліберія, Руанда, Сомалі, Сурінам. Пізніше до заяви приєдналася Замбія.
«Більше представництво Африки у глобальних зусиллях заради миру — це більша сила тиску на росію для припинення цієї злочинної агресії. І що більше буде країн і лідерів із нами, з Україною, то швидше ми повернемо повну силу Статуту ООН», — зазначив Зеленський.
Загальна кількість підписантів наразі становить 88 країн та організацій.
Більше про Малаві
Це країна на південному сході Африки. Її столиця та найбільше місто — Лілонгве, де проживає майже мільйон людей.
Малаві входить до Британської співдружності. У 1891 році територію країни колонізували британці, створивши на ній колонію Ньясаленд. Країна залишалася під управлінням Великої Британії до 1964 року.
Нинішня Малаві — демократична республіка з багатопартійним парламентом. А втім, країна вважається однією з найменш розвинених країн світу. Економіка Малаві побудована на сільському господарстві, населення здебільшого становлять селяни. Малавійський уряд багато в чому залежить від зовнішньої допомоги, зокрема потребує підтримки для розвитку освіти, охорони здоров’я, захисту навколишнього середовища та подолання проблем безробіття й перенаселення.
Перший Саміт миру у Швейцарії
15-16 червня у Швейцарії тривав перший Глобальний саміт миру, ініціатором якого виступила Україна. Подія відбувалася на курорті Бюргеншток, поблизу міста Люцерн. До заходу долучилася 101 країна та міжнародна організація з усіх континентів. Дві третини країн-учасниць були представлені на найвищому рівні.
Однак не всі захотіли долучитися до підписання фінального комюніке — це Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Вірменія, Бахрейн, Бразилія, Ватикан, Індонезія, Колумбія, Лівія та ОАЕ. Кілька країн — Ірак та Йорданія — відкликали свої підписи згодом. А втім, після саміту до комюніке долучився Вселенський Патріархат.
Конференція базувалася на попередніх дискусіях, зокрема на українській «формулі миру» та інших мирних пропозиціях, які ґрунтуються на Статуті ООН та основних принципах міжнародного права.
- Поділитися: