Ще одна держава підписала комюніке Саміту миру. Це країна Океанії
Тонга стала дев'ятою державою-підписантом спільного комюніке після завершення Глобального саміту миру.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
«Бачимо, що принципи, викладені в цьому історичному документі, поділяють країни з усього світу. Цінуємо відданість Тонги цим принципам», — наголосив глава української держави.
Зеленський заявив, що досягнення справедливого й тривалого миру в Україні та відновлення поваги до міжнародного права «відповідають інтересам усіх країн», зокрема й острівних держав Океанії.
Про Тонгу
Держава-архіпелаг у південно-західній частині Тихого океану, складається з понад 172 островів, з яких тільки 36 населені. Належить до карликових держав, її загальна площа становить близько 748 км².
Королівство протягом всього XIX століття залишалось єдиною незалежною державою Океанії, однак потім країна перебувала під протекторатом Великої Британії. Знову незалежними острови Тонга стали у 1970 році.
Між Тонгою та Україною не встановлено дипломатичних відносин.
Перший Саміт миру у Швейцарії
15-16 червня у Швейцарії тривав перший Глобальний саміт миру, ініціатором якого виступила Україна. Подія відбувалася на курорті Бюргеншток, поблизу міста Люцерн. До заходу долучилася 101 країна та міжнародна організація з усіх континентів. Дві третини країн-учасниць були представлені на найвищому рівні.
Однак не всі захотіли долучитися до підписання фінального комюніке — це Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Вірменія, Бахрейн, Бразилія, Ватикан, Індонезія, Колумбія, Лівія та ОАЕ. Кілька країн — Ірак та Йорданія — відкликали свої підписи згодом. А втім, після саміту до комюніке долучилися Вселенський Патріархат, Антигуа і Барбуда, Замбія, а також Організація американських держав, до якої входять 34 країни обох Америк.
Конференція базувалася на попередніх дискусіях, зокрема на українській «формулі миру» та інших мирних пропозиціях, які ґрунтуються на Статуті ООН та основних принципах міжнародного права.
- Поділитися: