У рф підтвердили домовленість не бити по енергооб'єктах України, але Київ нібито відмовився
Ексміністр оборони рф, а нині секретар ради безпеки сергій шойгу підтвердив, що лідер росії володимир путін прийняв пропозицію від Туреччини не бити по енергооб’єктах України. Але від такої ініціативи нібито відмовився офіційний Київ.
Про це шойгу заявив у інтерв’ю на одному з російських телеканалів.
Так, росії запропонували не бити по енергетичній інфраструктурі, обʼєктах атомної енергетики та цивільному торговому флоту в Чорному морі. За словами шойгу, путін погодився на таку пропозицію. Але згодом, як розповідає російський посадовець, Україна нібито відмовилася від таких домовленостей.
«Коли трапився Курськ, ми зрозуміли, що малося на увазі під об’єктами атомної енергетики», — сказав шойгу.
Що передувало?
Наприкінці серпня видання Le Monde та Washington Post писали, що Україна та росія начебто вели секретні перемовини, які мали завершитися укладенням угоди про взаємне припинення ударів по енергетичній інфраструктурі. Однак операція української армії в Курській області рф нібито перервала ці перемовини.
Міністр енергетики Герман Галущенко спростував твердження західних ЗМІ про таємні перемовини з росією щодо припинення ударів по енергоінфраструктурі. За його словами, Україна та ще понад 40 партнерів провели саміт щодо третього пункту «формули миру» про енергетичну безпеку. За підсумками конференції, учасники ухвалили спільне комюніке.
Згодом президент України Володимир Зеленський заявив, що переговори щодо енергетики, про які писали в закордонних ЗМІ, відбулися у форматі онлайн. Однак він не уточнив, чи була на них присутня росія.
«Енергетична» війна між росією та Україною
Унаслідок 8 російських масованих атак, які окупанти здійснили з початку року на об’єкти енергетики, в енергосистемі України виник значний дефіцит енергії. Загалом від ударів по енергетиці Україна втратила 9 ГВт виробничої потужності своїх електростанцій.
Тим часом українські військові регулярно завдають ударів по нафтовій інфраструктурі на території росії. За даними СБУ станом на березень 2024 року, у результаті низки успішних операцій видобуток і перероблення нафти в росії вдалося скоротити на 12%.
У червні президент Володимир Зеленський розповів, що бійці Служби безпеки вразили вже більш ніж 30 нафтопереробних заводів, терміналів і баз на території рф.
- Поділитися: