Україна та рф мали укласти угоду про припинення ударів по енергетиці. Наступ на Курщину зірвав її — Le Monde

Україна та росія начебто вели секретні перемовини, які мали завершитися укладенням угоди про взаємне припинення ударів по енергетичній інфраструктурі. Однак операція української армії в Курській області рф перервала ці перемовини.

Про це пише французьке видання Le Monde із посиланням на власні джерела.

Як пишуть журналісти, ця угода мала б означати «часткове припинення вогню, яке дасть відстрочку для обох країн».

Ідея такої угоди начебто виникла після першого Саміту миру у Швейцарії. Тоді Катар нібито запропонував провести переговори з питань енергетики, де росія та Україна могли б досягти «конкретних, відчутних результатів».

Переговори повинні були відбутися в кінці серпня у столиці Катару Досі, однак через операцію України в Курській області вони відклалися. Як цитує Le Monde американське видання Washington Post, де також писали про планування цієї угоди, росія «не скасувала переговори, вони сказали: “Дайте нам час”».

Речниця Міністерства закордонних справ рф марія захарова спростовувала існування переговорів з Україною. За її словами, ніяких прямих або непрямих переговорів про безпеку цивільних об'єктів критичної інфраструктури росія не веде.

Натомість вона нагадала про «мирну» пропозицію російського лідера володимира путіна, який вимагав відмови Києва від вступу в НАТО та визнання на міжнародному рівні Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей і Криму російськими територіями.

«Енергетична» війна між росією та Україною

Унаслідок 8 російських масованих атак, які окупанти здійснили з початку року на об’єкти енергетики, в енергосистемі України виник значний дефіцит енергії. Загалом від ударів по енергетиці Україна втратила 9 ГВт виробничої потужності своїх електростанцій.

Тим часом українські військові регулярно завдають ударів по нафтовій інфраструктурі на території росії. За даними СБУ станом на березень 2024 року, у результаті низки успішних операцій видобуток і перероблення нафти в росії вдалося скоротити на 12%.

У червні президент Володимир Зеленський розповів, що бійці Служби безпеки вразили вже більш ніж 30 нафтопереробних заводів, терміналів і баз на території рф.