Стефанішина каже, що Україна вступить до ЄС і НАТО до 2030 року. Журналіст із нею не погодився й уклав парі

Віцепрем’єрка з євроінтеграції та міністерка юстиції Ольга Стефанішина вважає, що Україна стане членом Європейського Союзу та НАТО щонайбільше до 2030 року. Журналіст «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк не погодився з нею, припустивши, що членство Україна отримає тільки до 2040 року.
Про це вони говорили під час EU Accession Exchange Forum.
Йозвяк сказав, що як журналіст «помре за гарні заголовки», тому попросив її назвати конкретний рік, коли Україна доєднається до ЄС. Стефанішина сказала, що Україна може стати членом і ЄС, і НАТО «в будь-який момент». Згодом вона уточнила, що це станеться «точно до 2030 року».
Журналіст назвав таку дату «радісними прогнозами» і запропонував укласти публічне парі, спираючись на 2040 рік, передає «Європейська правда». Якщо Україна стане членом ЄС до 2040-го — Йозвяк запросить Стефанішину на вечерю у Брюсселі. Якщо ж це станеться пізніше, то українська віцепрем’єрка заклалася запросити журналіста на вечерю в Одесі.
Як пише «Європейська правда», команда Стефанішиної зафіксувала парі на відео й пообіцяла його оприлюднити.
Євроінтеграція України
Ще в листопаді 2023-го президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС, щоб просунутися на шляху до вступу в Євросоюз.
14 грудня того самого року Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу України та Молдови. Але Україна ще мала виконати чотири додаткові рекомендації, зазначені у Пакеті розширення ЄС від 8 листопада 2023 року. Формальний початок переговорів про вступ до ЄС починається після того, як Єврокомісія запропонує переговорну рамку, а Європейська рада її затвердить.
Так, на початку червня Єврокомісія надала позитивну оцінку євроінтеграційному прогресу України та підтримала початок переговорів про вступ до ЄС. Посли ЄС погодили рамки для переговорів 14 червня, а 25 червня переговори з Україною та Молдовою офіційно розпочалися.
Початок переговорів одночасно з іншою країною не гарантує їхнього завершення в той самий час, оскільки темп перемовин залежить від швидкості реформ та узгодження із законодавством ЄС у кожній країні.
- Поділитися: