Журналісти дізналися про те, як путін налаштовував Трампа проти України

Дональд Трамп під час зустрічі з володимиром путіним у 2018 році
Дональд Трамп під час зустрічі з володимиром путіним у 2018 роціAP Photo / Pablo Martinez Monsivais

російський лідер володимир путін від 2017 року намагався сформувати негативне ставлення колишнього президента США Дональда Трампа до України. Для цього він розповідав йому про корупцію в Україні та відмовляв від військової допомоги Києву.

Про це дізналися журналісти New York Times.

За їхніми даними, на першій зустрічі з Трампом як президентом США у 2017 році путін розповідав йому, що Україна — корумпована, «сфабрикована» країна, а росія, мовляв, має повне право здійснювати свій вплив на неї.

Коли ж Трамп сказав, що його адміністрація розглядає можливість надання Україні зброї та спитав, що про це думає путін, той відповів, що це було б «помилкою». За його словами, скільки б США не дали, українці нібито попросять більше.

NYT пише, що Трамп став президентом, маючи підозри, що посадовці в Україні віддають перевагу демократам. А путін працював над тим, щоб закріпити в Трампа переконання, що Україна — не молода демократія, яка прагне глибших зв'язків із Заходом, а російськомовний сусід рф, яким керують тіньові олігархи та корумповані чиновники, що прагнули перемоги суперниці Трампа Гілларі Клінтон.

Колишній Радник президента США з національної безпеки Герберт Мак-Мастер у своїй книзі розповідав, що путін також розповідав Трампу, що він, мовляв, зобов'язаний захистити російськомовних на сході України від «етнічних чисток».

Під час цього російський лідер пояснював вторгнення рф в Україну з «наслідком Рузвельта до доктрини Монро», яким Теодор Рузвельт виправдовував американське втручання у внутрішні справи латиноамериканських країн.

Одна зі співробітниць Ради національної безпеки США за часів Трампа Фіона Гілл казала, що путін згадав Рузвельта на зустрічі з Трампом, бо нібито знав, що той мав пристрасть до політики «сильного» Рузвельта.

Журналісти вважають, що погляди, які Трамп сформував у 2016-2017 роках, можуть вплинути на майбутнє НАТО та відносини США з росією за умови, що його переоберуть на наступних президентських виборах.

Крім того, вони відзначають, що ворожість щодо України втілюється в тому, що Трамп так і не дав зрозуміти, чи припинить він підтримувати Україну в разі свого переобрання.

Нагадаємо, під час візиту президента України Володимира Зеленського Трамп критикував його через те, що він відмовляється від угоди з росією. Також він заявив, що Зеленський нібито робить «наклепи» на нього.

Крім того, експрезидент США називав українського президента «найкращим продавцем у світі».

«Щоразу, коли Зеленський приїжджає до Сполучених Штатів, він йде зі 100 мільярдами доларів», — заявив він.