У Міноборони пояснили, чому досі не подали законопроєкт про демобілізацію
Міністерство оборони вже розробило законопроєкт про демобілізацію. Але потребує ще часу для розробки механізму, у який спосіб замінити велику кількість людей після його ухвалення.
Про це сказав перший заступник міністра оборони України, генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, під час години запитань до уряду у Верховній Раді.
«Законопроєкт вже розроблений… Ми повинні створити умови, щоб поданий законопроєкт не призвів до зникнення держави Україна», — сказав він.
Для того, щоб передати законопроєкт на розгляд, у Міноборони відпрацьовуються механізми, щоб зрозуміти, у який спосіб замінити велику кількість людей, які підпадатимуть під демобілізацію.
«Відпрацьовуються нові форми й способи ведення бойових дій. Якщо так чесно говорити, то нам потрібно для цього хоча б ще три місяці», — сказав Гаврилюк.
Що передувало?
Минулого року уряд подав законопроєкт про оновлення законодавства про мобілізацію. Але до другого читання з нього виключили положення щодо демобілізації та ротації військових. ЗМІ писали, що такі зміни в законопроєкті ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
У Міноборони казали, що від парламентського комітету є доручення протягом 8 місяців розробити новий, окремий закон, який стосуватиметься безпосередньо ротації та демобілізації. Роботу над ним мали завершити до 18 грудня 2024 року. Але цю дату прострочили.
У Міноборони пояснювали, що поки в українському війську нема достатньої кількості резервів, щоб замінити тих, кого демобілізують.
Згодом стало відомо, що Міноборони звернулося до комітету Верховної Ради з проханням відтермінувати строки підготовки законопроєкту до березня 2025 року.
- Поділитися: