Зміни у статутах оборонних закупівельників: ДОТ та АОЗ ведуть переговори з Міноборони (ОНОВЛЕНО)

У Міноборони очікують підписання оновленого статуту Державного оператора тилу (ДОТ) після перемовин із Наглядовою Радою цього закупівельного агентства. Робота з Агенцією оборонних закупівель «ще в процесі».
Про це сказав заступник міністра оборони Дмитро Кліменков під час засідання парламентського Комітету із питань антикорупційної політики, передає кореспондентка hromadske.
Він зазначив, що зміни у статуті ДОТ планують підписати «сьогодні-завтра», тобто до кінця вечора 16 січня або зранку наступного дня.
Під час переговорів Наглядової Ради ДОТ та міністерства зокрема хотіли уточнити пункт «наявну або потенційну загрозу національній безпеці», у разі якої міністерство може давати закупівельним агенціям вказівки або ухвалювати кадрові рішення. Цей пункт найбільше критикували парламентарі та активісти, оскільки ці загрози чітко не прописані.
Генеральний директор ДОТ Арсен Жумаділов запевнив, що не йтиметься про «одноосібні рішення посадовця, у якого був поганий настрій».
«Є колегіальні рішення — або РНБО, або Ставки верховного головнокомандувача. І навіть за наявністю такого підтвердженого факту загрози усе одно залучатиметься Наглядова Рада», — розповів посадовець.
Наразі ДОТ вніс корективи до тих змін, які запропонувало МОУ. Міністерство оборони їх розглянуло та, своєю чергою, вийшло з альтернативною пропозицією. Ці пропозиції перебувають на розгляді в Наглядовій Раді ДОТ.
Наглядовій Раді Агенції оборонних закупівель міністерство запропонувало ті ж правки, що і ДОТ. Їх обговорювали 16 січня.
«Можливо, вони з чимось не погодяться. Можливо, дадуть свою версію. Ця робота в процесі. Однозначно те, що версія статуту зміниться. А які будуть остаточні формулювання — визначать юристи АОЗ та Міноборони», — сказав Кліменков.
Керівниця АОЗ Марина Безрукова розповіла, що вони мають зауваження зокрема щодо кадрових питань: погодження заступників директора, право звільняти посадовців — керівника підприємства, його заступника, головного бухгалтера.
Що передувало?
У грудні 2024 року Міністерство оборони внесло зміни до статутів двох своїх закупівельних агенцій — Агенції оборонних закупівель (АОЗ) та Державного оператора тилу (ДОТ). Активісти називають ці зміни незаконними та такими, що підривають реформу.
У ЦПК заявили, що вони дозволять Міноборони призначати керівників агенцій в обхід Наглядових рад, ухвалювати рішення щодо інших працівників, надавати розпорядження будь-якому співробітнику агенцій в обхід безпосереднього керівництва тощо. Через це, стверджують активісти, створюється можливість для ручного керівництва агенціями.
На тлі критики представники Міноборони пояснювали, що внести зміни до статутів — обов’язок згідно з вимогами закону.
- Поділитися: