WSJ: Розвіддані про удари по Ємену, які обговорювали в чаті Signal, для США надав Ізраїль
Ізраїль передав США розвідувальну інформацію про одного з ключових військових експертів єменських хуситів, якого згодом ліквідували внаслідок авіаудару. Деталі цієї операції радник президента США з національної безпеки Майк Волц описав у груповому чаті Signal.
Про це пише Wall Street Journal із посиланням на двох американських посадовців.
Волц у своїх повідомленнях не розкривав джерел інформації, але американські посадовці підтвердили, що дані про місцеперебування командира надав Ізраїль. Під час атаки військовий експерт хуситів із ракетних технологій перебував у будинку своєї дівчини. У той час будівлю знищили.
Після публікації скриншотів чатів із Signal Ізраїль висловив невдоволення тим, що інформація про його роль у спецоперації стала публічною.
WSJ також пише, що Національна рада безпеки США заявила: у чаті не розголошувалася секретна інформація. Представники адміністрації Трампа також стверджують, що партнери США заздалегідь знали про підготовку ударів по Ємену.
Більше про інцидент
Видання Atlantic повідомило, що його журналіста Джеффрі Ґолдберга випадково додали до чату членів команди президента США в месенджері Signal.
У цьому чаті були радник з нацбезпеки Майк Волц, глава Пентагону Піт Гегсет, директорка з національної розвідки Тулсі Габбард, віцепрезидент Джей Ді Венс, держсекретар Марко Рубіо та інші. Загалом 18 посадовців.
Зокрема, журналіст став свідком обговорення ударів по позиціях єменських хуситів. Тоді він дізнався, о котрій годині американські військові завдадуть удару, яке озброєння застосують та які саме цілі планують уразити.
Ґолдберг розповів, що до чату його додав Майк Волц і цим посадовець міг порушити кілька положень Закону США про шпигунство. За його словами, чиновник узагалі не повинен був створювати чат у Signal, позаяк цей застосунок не схвалений урядом для обміну секретною інформацією.
Три неназвані співрозмовники видання сказали для Politico, що «президент [Трамп] був розлючений тим, що Волц міг бути настільки дурним». Водночас лідер США згодом публічно став на захист свого радника, сказавши, що той «засвоїв урок».
Високопосадовці з питань національної безпеки під час публічних свідчень фактично переклали відповідальність за поширення чутливої інформації з чату на міністра оборони США Піта Гегсета.
- Поділитися: