У Південній Кореї прихильники експрезидента Юн Сок Йоля вийшли на мітинги проти його імпічменту

У Південній Кореї прихильники колишнього президента країни Юн Сок Йоля вийшли на мітинги проти його імпічменту.
Про це повідомляє Yonhap.
Як пише медіа, попри дощову погоду, тисячі консервативних груп організували мітинги в районі Гванхвамун у центрі Сеула. Протестувальники скандували гасла на кшталт «Імпічмент недійсний і є шахрайством» і «Розпустити Конституційний суд».
За оцінками місцевої поліції, у Сеулі зібралося понад 18 тисяч мітингарів.
Деякі магазини в місті зачинені вже другий день, а квіти, які під суд принесли прихильники колишнього президента, правоохоронці прибрали й поставили на їхньому місці барикади.
Нагадаємо, 4 квітня Конституційний суд Південної Кореї одноголосно підтримав імпічмент президента Юн Сок Йоля, усунувши його з посади через нетривале введення воєнного стану в грудні 2024 року.
Тоді в соцмережах ширилися відео, де люди також збиралися на мітинги та святкували імпічмент президента.
Зазначимо, що вирок суду передбачає проведення дострокових президентських виборів. Наступника Юн Сок Йоля мають обрати протягом 60 днів, як очікується, це станеться 3 червня.
Воєнний стан у Південній Кореї
3 грудня 2024 року президент Південної Кореї Юн Сок Йоль у вечірньому зверненні несподівано оголосив, що у країні вводять воєнний стан. Причиною він назвав «антидержавну діяльність» опозиції, яку звинуватив у підтримці Північної Кореї.
Про це Юн заявив після кількох тижнів політичних суперечок щодо законопроєкту про новий держбюджет — опозиційна Демократична партія відмовилася схвалити його. Натомість опозиція подала в парламентський бюджетний комітет скорочений проєкт бюджету, а також подання про імпічмент державному аудиторові та головному прокуророві.
Запровадження воєнного стану дало президенту змогу отримати жорсткий контроль над політичною діяльністю та засобами масової інформації. Рішення Юна шокувало навіть його партію, а лідер «Партії влади народу» Хан Дон Хун назвав це «неправильним».
Після оголошення про воєнний стан будівлю парламенту було заблоковано військовими. Вони не пропускали всередину опозиційних депутатів, які після заяви Юна прийшли, аби скасувати його рішення.
Зрештою, близько першої години ночі за місцевим часом 190 із 300 депутатів Національної асамблеї проголосували за скасування воєнного стану. Окрім того, перед будівлею зібралися тисячі людей, які вимагали відставки глави держави.
Шість опозиційних партій Південної Кореї подали прохання про імпічмент президента Юн Сок Йоля. Усі старші помічники президента Юн Сок Йоля, включно з керівником його апарату, заявили про бажання піти у відставку.
- Поділитися: