Марина Порошенко звернулася до суду, щоб поділити із чоловіком понад 17 млрд гривень (ДОПОВНЕНО)

Колишня перша леді та депутатка Київської міської ради Марина Порошенко бажає через суд поділити майно зі своїм чоловіком — п’ятим президентом України та народним депутатом Петром Порошенком.
Про це йдеться в ухвалі Крижопільського районного суду Вінницької області, звернуло увагу видання LIGA.net.
Оскільки ціна позову становить 17 102 703 811 гривень 40 копійок, що перевищує 250 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних громадян, справу розглядатимуть у порядку загального позовного провадження, а не спрощеного.
Позов зареєстрували 27 березня 2025 року, а підготовче засідання призначили на 29 квітня.
За словами адвоката Петра Порошенка Ігоря Голованя, позов не означає розлучення подружжя Порошенків.
«Розлучення — це окремий процес, а майнові процеси — це окремі процеси», — зазначив він.
Водночас Головень відмовився розповісти більше, ніж повідомляється в судовому реєстрі.
Нагадаємо, зараз Порошенко оскаржує санкції РНБО проти себе у Верховному Суді. Як стверджує п’ятий президент, документи, зокрема рішення РНБО та указ президента, буцімто були сфальсифіковані.
Доповнено о 19:08. Марина та Петро Порошенки поділилися фотографіями в соціальних мережах, де вони обіймають одне одного. Марина Порошенко підписала фото словами: «Поруч завжди». А Петро Порошенко додав до фото коментар: «Кохаю».
Доповнено о 19:44. У «Європейській солідарності» пояснили, що позов Марини Порошенко про розподіл майна з Петром Порошенком є «спільною тактикою захисту» родини від санкцій, запроваджених президентом Володимиром Зеленським.
Про санкції проти Порошенка
13 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про санкції РНБО проти декількох українських бізнесменів та депутатів, серед яких і Петро Порошенко.
Порошенко назвав таке рішення «антиконституційним» і «політично мотивованим», а також заявив, що до цього нібито причетна вся команда президента Володимира Зеленського, Кабінет Міністрів та члени РНБО.
Джерела hromadske підставами для запровадження санкцій проти Порошенка назвали:
- кримінальну справу про державну зраду, коли Порошенко у змові з Віктором Медведчуком і керівництвом рф дозволив «Центренерго» купувати вугілля на тимчасово окупованій Донеччині та Луганщині;
- участь Порошенка у створенні «Партії регіонів» та роботу в уряді Віктора Януковича, коли той, бувши міністром закордонних справ, брав участь у підготовці Харківських угод;
- співпрацю з росією через фабрику «Рошен» у Липецьку та «Севморзавод» у тимчасово окупованому Криму.
ZN.UA писало, що санкції щодо Порошенка запровадили на підставі інформації нового голови Державної служби фінансового моніторингу Філіпа Проніна, яка є засекреченою.
Через санкції проти Порошенка два дні підряд блокувалися засідання Ради: 13 лютого група депутатів «Європейської Солідарності» зібралася навколо спікера Руслана Стефанчука з плакатами, на яких було написано: «Україна не росія», «Думайте про перемогу, а не вибори», «Ні диктатурі» тощо. Те саме повторилося 14 лютого.
Сам політик заявив, що звернеться до суду.
- Поділитися: