Україна успішно пройшла скринінг ЄС за розділом «Підприємництво та промислова політика»

Україна успішно пройшла скринінг відповідності українського законодавства нормам Європейського Союзу за розділом «Підприємництво та промислова політика».
Про це повідомило Міністерство економіки.
Підготовка до скринінгу тривала кілька місяців. Під час сесій урядова команда презентувала прогрес у таких напрямах:
- Розвиток промислової політики — модернізація промислових екосистем, впровадження принципів Smart Specialisation, підтримка зеленої трансформації виробництва.
- Підтримка малого й середнього бізнесу — участь у Програмі Єдиного ринку ЄС, стимулювання кластерного розвитку, спрощення доступу до фінансування.
- Розвиток легкої промисловості — підтримка підприємств, які навіть в умовах війни зберігають виробництво, експорт і робочі місця, а також упровадження принципів циркулярної економіки.
- Корпоративна сталість і відповідальність бізнесу — гармонізація політик із європейськими стандартами корпоративної відповідальності та сталого розвитку.
- Дерегуляція і цифровізація — спрощення регулювання, розвиток цифрових сервісів для бізнесу.
- Розвиток соціальної економіки — підтримка підприємств, орієнтованих на суспільні потреби та відновлення громад.
- Відновлення сталеливарної промисловості — презентація планів із відбудови виробничих потужностей і інтеграції в європейські ланцюги постачання.
Заступник Міністра економіки Андрій Телюпа заявив, що Європейська Комісія позитивно оцінила системність підходів, реальні результати чинних програм і прогрес України в адаптації політик до стандартів ЄС.
Серед питань, які потребують додаткової уваги, — передбачення більш швидкого впровадження Директиви щодо прострочених платежів (Late Payment Directive).
«Позитивний результат скринінгу — важливий крок у переговорах щодо вступу України до Європейського Союзу. Ми продовжимо роботу над адаптацією законодавства до права ЄС, впровадженням європейських підходів у сфері підтримки бізнесу й промисловості та реалізацією пріоритетних реформ», — сказав Телюпа.
Що за скринінг?
Європейська комісія спільно з країною-кандидатом на членство в ЄС має проаналізувати відповідність національного законодавства країни до європейського.
Скринінг відбувається за 33 переговорними розділами. Вони згруповані за шістьма кластерами, або тематичними блоками. Переговори щодо кожного розділу розпочинаються лише після того, як країна-кандидат продемонструє готовність до адаптації своїх законів та практик до стандартів ЄС. Цей етап називається «відкриття розділу».
У 2025 році уряд України розраховує на відкриття одразу шести кластерів перемовин.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що Україна може зараз виконати «всю домашню роботу», щоб одразу після завершення війни стати повноправним членом Євросоюзу.
- Поділитися: