Уряд офіційно ухвалив рішення про реорганізацію. Які міністерства зникнуть?

Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень у межах останньої реорганізації уряду, скоротивши чотири міністерства.
Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Уряд вирішив реорганізувати Міністерство національної єдності, яке очолював підозрюваний у корупції Олексій Чернишов. Це міністерство приєднають до Мінсоцполітики, створивши нове — Міністерство соціальної політики, сімʼї та єдності України.
Так, Мінсоцполітики передадуть бюджетні призначення, передбачені у 2025 році для Міністерства національної єдності, а саме:
- «Керівництво та управління з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій» у сумі 83 млн гривень за загальним фондом державного бюджету (видатки споживання) на «Керівництво та управління у сфері соціальної політики»;
- «Забезпечення інформаційного суверенітету України на тимчасово окупованій території, а також прилеглих до неї територіях, інформування населення про небезпеки вибухонебезпечних предметів» у сумі 56 млн гривень за загальним фондом державного бюджету (видатки споживання) на нову бюджетну програму;
- «Забезпечення виконання завдань і заходів із підтримки українців за кордоном та сприяння їхньому поверненню в Україну» у сумі 150 млн гривень за загальним фондом державного бюджету, з них видатки споживання — 142 млн гривень, видатки розвитку — 7 млн гривень на нову бюджетну програму.
Також урядовці вирішили ліквідувати Міністерство аграрної політики та продовольства та Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. Їхні функції покладуть на Міністерство економіки, створивши нове — Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України.
Окрім того, ліквідовують Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості. Його функції покладуть на Міністерство оборони.
У новій редакції Положення про Міноборони України передбачено, що міністерство є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує:
- державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері, сфері оборони й військового будівництва в мирний час та особливий період;
- державну промислову політику, державну військово-промислову політику, державну політику у сфері оборонно-промислового комплексу, в авіабудівній галузі;
- державну політику у сфері космічної діяльності.
Сьогодні ж, 21 липня, новопризначена прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко провела перше засідання нового складу уряду.
«Кожен міністр має в максимально короткі строки визначити конкретний план дій. Без абстракцій. Ці плани будуть представлені публічно, обговорені з профільними комітетами Верховної Ради, і далі — регулярна звітність. Повинні вийти на швидкий темп», — заявила Свириденко.
- Поділитися: