Урсула фон дер Ляєн телефонувала Зеленському щодо закону про НАБУ та САП

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн висловила президенту України Володимиру Зеленському стурбованість щодо ухвалення закону № 12414, який обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Про це розповів спікер Єврокомісії Гійом Мерсьє у Брюсселі, пише «РБК-Україна» та Liga.net.
За словами спікера, в Єврокомісії «дуже занепокоєні» ухваленням закону № 12414, адже це може значно послабити компетенції та повноваження антикорупційних органів України.
«Президентка Європейської комісії зв’язалася з президентом Зеленським щодо цих останніх подій. Президентка фон дер Ляєн висловила серйозну стурбованість наслідками цих поправок і попросила український уряд дати пояснення», — розповів Гійом Мерсьє.
Він також наголосив, що НАБУ та САП вважаються наріжними каменями правової держави в Україні. Речник додав, що ці інституції мають вирішальне значення для впровадження реформ у країні та мають залишатися незалежними.
Гійом Мерсьє нагадав, що повага до верховенства права та боротьба з корупцією є ключовими елементами Євросоюзу, — і Україна, як держава-кандидат на вступ, має повністю дотримуватися цих стандартів. «Тут не може бути компромісу», — наголосив речник Єврокомісії.
Що передувало?
Президент Володимир Зеленський увечері 22 липня підписав закон, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. За словами депутатки Анастасії Радіної, туди додали правки, які «роблять САП декоративною інституцією і передбачають повне узалежнення діяльності НАБУ і САП від волі генерального прокурора».
Проти підписання цього закону у низці міст люди вийшли на мітинги. Зокрема, у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Луцьку, Полтаві та Тернополі. Учасники акцій закликали ветувати закон.
Напередодні ухвалення закону у працівників НАБУ та САП відбувалися масовані обшуки. СБУ та Офіс генпрокурора заявили про викриття російського впливу на НАБУ. Окремим працівникам Бюро інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з рф, корупційні дії в інтересах олігархів тощо. Водночас у НАБУ заявили, що ці слідчі дії проводилися без судових ухвал.
Детальніше про те, що зараз відбувається з найбільшими органами по боротьбі з корупцією в Україні читайте в матеріалі hromadske.
- Поділитися: