«Чи вдалося зупинити наступ на Москву?». Під час спроби бунту Пригожина Сіярто пропонував Лаврову допомогу

Колишній міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто
Колишній міністр закордонних справ Угорщини Петер СіяртоFacebook / Szijjártó Péter

Колишній міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто телефонував своєму російському колезі Сергію Лаврову під час спроби «вагнерівців» на чолі з Євгеном Пригожиним «піти на москву». Він висловлював хвилювання і пропонував допомогу.

Аудіо розмови опублікував угорський журналіст-розслідувач Саболч Пані, цитує портал 444.

Дзвінок відбувся 24 червня 2023 року — наступного дня після того, як Пригожин публічно виступив проти російського військового керівництва, заявивши, що російські війська вдарили ракетами по тилових таборах його найманців, і пообіцявши «відповідь».

На той час бойовики заявляли про захоплення кількох військових об’єктів у Ростові й казали, що збираються «іти на Москву». Саме на тлі цих подій Сіярто і зателефонував Лаврову.

«Я просто хотів дізнатися, чи ви контролюєте ситуацію і чи в тебе все гаразд?» — запитав він.

Під час розмови тодішній міністр закордонних справ Угорщини цікавився, «чи вдалося зупинити їхній наступ на Москву?», чи «це фейк, що президент і прем’єр покинули Москву?» і чи «вони зараз у Воронежі та Ростові?».

Лавров заспокоював, що ситуація, мовляв, перебуває повністю під контролем, російська армія утримує позиції, а він сам нібито «не дуже стежить за подіями». Також очільник російського МЗС порадив своєму угорському колезі не вірити всьому, що пишуть у соцмережах.

«Ну що ж, якщо тобі колись особисто щось знадобиться — просто скажи мені!» — сказав Сіярто наприкінці розмови, на що Лавров розсміявся і знову запевнив, що йому нічого не потрібно. Після цього він подякував за «турботливий» дзвінок, і вони попрощалися.

Раніше журналісти вже публікували записи розмов Лаврова та Сіярто. Так, у 2023-2025 роках угорський міністр передавав російському колезі конфіденційну інформацію про внутрішні переговори як у Будапешті, так і в Брюсселі.

А 2 липня 2024 року, у той самий день, коли тодішній прем’єр-міністр Угорщини Орбан відвідав Київ, Сіярто знову зателефонував своєму «дорогому другу» Лаврову, щоб «проінформувати його» про візит, а той розпитував про «компроміс, якого ви досягли з Європейським Союзом щодо початку переговорів про вступ України».

Крім того, він хвилювався через скасований обід на Алясці після зустрічі американського та російського лідерів у серпні 2025-го.