11-річний британець пройде пішки 321 км на підтримку петиції. Хоче, щоб у Великій Британії ввели податок на викиди

11—річний житель міста Гебден—Бридж англійського графства Йоркшир Джуд Вокер у неділю, 25 липня, розпочав пішу подорож від дому до Лондона — це 321 кілометр. Так він хоче закликати людей підтримати петицію про впровадження у Великій Британії податку на шкідливі викиди.
Про це повідомляє BBC.
За словами Вокера, на його рішення вплинула книга «Похмурі прогнози: розуміння змін клімату». У ній, розповідає хлопець, наводилися шляхи подолання кліматичної кризи — зокрема запровадження податку на шкідливі викиди в атмосферу.
Після цього Джуд дізнався, що на сайті британського парламенту існує петиція, автори якої вимагають депутатів розглянути відповідний законопроєкт. На момент написання цієї новини (25 липня) її підписали понад 40 тисяч людей.
«Я сподіваюсь, що петиція набере 100 тисяч підписів, щоб її обговорили в парламенті. Тоді бізнес вважатиме, що використання викопних палив і невідновлюваних джерел енергії буде для них дорожчим, ніж альтернативні джерела», — говорить Джуд.
Ідею привернути увагу до петиції пішою прогулянкою хлопець узяв у друга свого дядька, який об’їхав на велосипеді увесь світ. А ще Джуд надихнувся історією хлопця, який подорожував із італійського міста Палермо до Англії, щоб привернути увагу до проблеми біженців.
Одна з матерів хлопця, Сара Кортні, розповідала місцевому виданню The Yorkshire Post, що намагалася відохотити сина від задуму: мовляв, така довга подорож пішки буде для нього складною, і, можливо, він відкладе її, поки не підросте. Але нічого не подіяло.
«Він спланував усю дорогу. І коли він цілий день тренувався ходити і все ще був налаштований втілити задум, до нас дійшло: то ми таки зробимо це!» — розповідала Сара.
Джуд планує щодня проходити по 16 кілометрів; таким темпом він має завершити свою подорож за 20 днів. У день початку подорожі, 25 липня, його проводжали кілька місцевих депутатів, а також мати Тамсін Вокер. Вона супроводжуватиме сина в перші кілометри дороги; далі естафету переймуть інші члени родини Джуда.
У коментарі BBC речник британського уряду заявив, що влада «і далі виконуватиме зобов’язання з утримування високої ціни на вуглецевмісні продукти, щоб забруднювачі платили за свої шкідливі викиди».
Ідея податку на вуглецеві викиди пов’язана з думкою, що використання вуглецевмісних продуктів призводить до викидів в атмосферу, а отже — до змін клімату. Податок має накладатися на компанії залежно від обсягу їхніх викидів: що їх більше, то більше компанії платитимуть.
З 1 січня 2021 року у Великій Британії існує система торгування шкідливими викидами. Вона передбачає, що компанії змушені платити за перевищення певної норми викидів іншим компаніям, викиди яких норму не перевищують.
- Поділитися: