Світ / Європа

«112 Україна» та NewsOne просять Європарламент захистити свободу слова в Україні — листи передали президенту

112 Україна
Світ/Європа/«112 Україна» та NewsOne просять Європарламент захистити свободу слова в Україні — листи передали президенту
Зберегти
Вигляд
Українські телеканали «112 Україна» та NewsOne написали листи до Європарламенту з проханням захистити свободу слова в Україні. 9 січня їх вже передали президенту — Антоніо Таяні.

Як зазначив телеканал «112 Україна», у листах описана спроба Верховної Ради через рішення Ради національної безпеки та оборони закрили телеканали «112 Україна» та NewsOne.

Листи віддали євродепутатам від Великої Британії Нейтану Джиллу і Джонатану Арнотту ще в листопаді під час їхнього візиту до Києва. А вже 9 січня їх передали президенту Європарламенту.

«Тепер вони виконали журналістам обіцянки і донесли проблему до Антоніо Таяні, який входить до вищого керівництва Євросоюзу, перед яким офіційний Київ взяв зобов'язання захищати свободу ЗМІ і права журналістів».

4 жовтня Верховна Рада ухвалила постанову про звернення до Ради національної безпеки і оборони України щодо введення санкцій щодо 7 телеканалів: шість з семи медіа знаходяться у власності телеканалу «112 Україна», ще одне — у власності «NewsOne».

Раніше петиція до Верховної Ради про «припинення антиукраїнської діяльності» телеканалів «112 Україна» та NewsOne зібрала необхідну кількість голосів для подальшого розгляду за 9 днів.

20 вересня повідомлялось, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення позапланово перевірить телеканал Newsone на предмет поширення мови ворожнечі.

Пов`язані новини