Фото:

WujekJasiek / Wikimedia Commons

Найстаріша жінка світу Кане Танака офіційно стала і найстарішою жителькою Японії за весь час спостережень: 19 вересня їй виповнилося 117 років і 261 день. Про це повідомляє японська інформагенція Kyodo News.

Танаку ще у 2019 році занесли до Книги рекордів Гіннеса як найстарішу жительку планети, коли їй було 116 років. Нині ж вона визнана найстарішою японкою за всю історію країни. Попередній рекорд належав Набі Тадзіма, яка померла у квітні 2018 року й прожила 117 років і 260 днів.

Свій черговий рекорд Танака відсвяткувала у футболці з принтом свого обличчя, яку їй подарувала сім’я, і з пляшкою кока-коли (газовані напої та шоколад — улюблена їжа довгожительки).

Через пандемію коронавірусу сім’я Танаки не змогла відвідати її особисто: вона мешкає в будинку для людей похилого віку в місті Фукуока на південному заході Японії.

«Навіть під час пандемії коронавірусу моя бабуся почувається добре і, схоже, насолоджується кожним днем життя. А ми як сім’я тішимося й пишаємося її новим рекордом», — розповів 60-річний онук жінки Ейдзі Танака.

Старішання японської нації

Танака народилася 2 січня 1903 року, у сім'ї вона була сьомою серед восьми дітей. Вона вийшла заміж за Хідео Танаку в 1922 році і народила четверо дітей, згодом сім'я всиновила ще одну дитину. Жінка прожила дві світові війни і п’ятьох японських імператорів.

Кане Танака — не єдина японка, яка прожила більше 100 років. Таких, за підрахунками уряду країни, понад 80 тисяч на 126,5 мільйона населення. Із них людей старше 65 років — майже 29%. Це найбільший показник у світі. Усе — через те, що в Японії населення старішає, а народжуваність — знижується.

У 2019 році кількість немовлят у Японії скоротилась на 5,9% — до менше ніж 900 тисяч. Японське міністерство охорони здоров'я повідомило, що так народжуваність знизилася вперше з 1899 року.

Кане Танака наразі вважається третьою найстарішою людиною в історії; найдовше прожила Жанна Кальман з Франції, яка померла в серпні 1997 року у віці 122 років та 164 днів. За нею йде Сара Кнаус зі США, яка померла в грудні 1999 року у віці 119 років та 97 днів.

У серпні цього року в лікарні Кейптауна в Південно-Африканській республіці помер 116-річний Фреді Блом, якого місцеві ЗМІ називали найстарішою людиною на Землі. Утім Книга рекордів Гіннеса офіційно цього не підтвердила.

Поділитись: