12 людей, які зруйнували Україну (огляд преси)

«Питання про те, чи постачати Україні летальну захисну зброю, зокрема протитанкові ракети, «треба обговорювати», - сказав у середу віце-президент США Джо Байден. Минулого тижня Пентагон ледь протягнув рішення надіслати протитанкові ракети силам безпеки Іраку. Портативну зброю можна ставити на машини і так само використовувати в Україні. Байден обвинуватив путінську Росію у зневазі до міжнародного права, у тому числі що стосується «брутальної» агресії в Україні», - повідомляє USA Today. Мартін Індик, віце-президент Інституту Брукінгса, де виступав Байден, назвав його промову «надзвичайно жорсткою».

«Росія тривалий час відкидає обвинувачення Заходу в тому, що її війська вторглись в Україну, називаючи їх зробленою на комп’ютері пропагандою. З метою спростувати російські заперечення, незалежні експерти працювали наче цифрові Шерлок Холмси, використовуючи програми Street View, YouTube, Instagram, Twitter, супутникові фото та російські версії Фейсбуку, де російські солдати спілкуються між собою. Дослідження також базувалось і на традиційних джерелах таких як судово-медичні експертизи та публікації місцевих ЗМІ». The New York Times анонсує звіт «Ховаючись в усіх на очах: війна Путіна в Україні». Доповідь експертів буде сьогодні представлено у Атлантичній Раді, одному із впливових дослідницьких центрів у Вашингтоні.

Politico називає 12 людей, які зруйнували Україну – Богдан Хмельницький, Катерина II, Йосип Сталін, Степан Бандера, Віктор Янукович, Віктор Медведчук, Юлія Тимошенко, олігархи як колективний герой, Арсеній Яценюк, Ангела Меркель, піар фірма Ketchum (теж як колективний герой) та Володимир Путін. «Коли в лютому 2014-го Путін розробляв сценарій вторгнення в Україну - йому не треба було починати з чистого аркушу. Покоління російських правителів вдирались в українські землі, щоб замучити, депортувати та поневолити місцеве населення. І Путін охоче звернувся до їхніх стратегій. Українські олігархи є однаково безжальними у плюндруванні країни, а деякі навіть фінансують бойовиків які намагаються захопити цю державу».

«Щоб не сталось, радикальна реформа є необхідною. Фундаментальна проблема полягає у виборчій системі ФІФА, яка надає однакової ваги кожній із 209 країн-членів. Зовні така система виглядає демократичною, а в реальності є запрошенням до корупції. Голос Кайманових островів прирівнюється до голосу Німеччини, нинішнього чемпіона світу. Це треба змінити. Якщо змін не буде, головні футбольні країни повинні вийти з ФІФА. Такий крок може зруйнувати довіру до її головного шоу – Чемпіонату Світу з футболу. Радикальний крок, звичайно, він є співрозмірним із нинішньою ганьбою ФІФА», - пише в редакційній статті The Independent про скандал довкола корупції у Міжнародній федерації футболу.