Світ / Європа

130 зі 160 тисяч випадків ВІЛ-інфікування в Європі припадають на Східну Європу, найбільше в РФ — дослідження

Світ/Європа/130 зі 160 тисяч випадків ВІЛ-інфікування в Європі припадають на Східну Європу, найбільше в РФ — дослідження
Зберегти
Вигляд
Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності оприлюднив дослідження захворюваності на ВІЛ у Європі за 2017 рік. За його даними, з близько 160 тисяч нових випадків інфікування, лише 25 тисяч припадають на країни ЄС.

У Східній Європі на кожні 100 тисяч людей припадає понад 51 новий випадок зараження вірусом імунодефіциту людини. Для порівняння, у західних країнах ЄС на таку ж кількість людей припадає близько шести заражень, а у центральній Європі — всього три.

Найбільше випадків ВІЛ-інфікування у 2017 році зареєстрували в РФ — там на 100 тисяч людей припадає 71 новий випадок зараження. Після Росії йдуть Україна та Білорусь.

Дослідники зробили висновок, що регіон не вкладається в рамки, які установила Всесвітня організація охорони здоров’я для боротьби з ВІЛ у Європі до 2020 року. Щоб досягти цієї мети, до 2020 року захворюваність на ВІЛ має впасти на 78%.

«Ми сильно відстаємо від встановлених цілей, особливо у Східній Європі та Центральній Азії. Цінність цього дослідження полягає в тому, що ми може спостерігати разючий розрив між сходом Європи та Євросоюзом, в межах якого захворюваність на ВІЛ падає», — заявив координатор з питань інфекційних захворювань та ВІЛ у ВООЗ Масуд Дара.

Нагадаємо, у вересні у Китаї заявили, що кількість громадян, хворих на ВІЛ та СНІД, зросла на 14%, зокрема у другому кварталі 2018 року цей показник збільшився на 40 тисяч.

Згідно з дослідженням, 70-90% чоловіків, які мали секс із чоловіками, у підсумку одружаться на жінці.

Як повідомлялося, у Білорусі людям із ВІЛ дозволили всиновлювати дітей, а також ставати опікунами, піклувальниками, прийомними батьками та батьками-вихователями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ В окупації з ВІЛ: Як живуть інфіковані люди на непідконтрольній території

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини