Політика / Децентралізація

У Харкові виявили незаконне звалище площею 8 га на території одного з колишніх заводів

Прокуратура Харківської області
Політика/Децентралізація/У Харкові виявили незаконне звалище площею 8 га на території одного з колишніх заводів
Зберегти
Вигляд
У Харкові виявили незаконне звалище площею 8 гектарів на території одного з колишніх заводів.

Земельна ділянка, де виявили сміттєзвалище, з 2005 по 2017 рік за рішенням Харківської міської ради була в оренді однієї з фірм. Міськрада виділила землю під будівництво торговельного центру, однак будівництво так і не розпочалося. До того ж підприємство останні чотири роки не сплачувало за оренду, розповів керівник місцевої прокуратури Володимир Купріянов. Після того, як прокуратура звернулася до суду, ділянку вартістю 140 млн гривень повернули в розпорядження міськради.

У прокуратурі з’ясували, що зараз на комунальних землях — несанкціоноване звалище. Там працює спеціалізована вантажна техніка (бульдозери, екскаватори, трактори), що приймає та розподіляє сміття по території, проводить земельні роботи, за її допомогою на території заводу розбирають метал, труби й цегляні споруди для подальшого продажу. Також на звалищі працюють робочі бригади, які перебирають і сортують сміття: відбирають пластик, поліетилен, будматеріали тощо.

«За даними слідства, при в’їзді на територію розташований пропускний пункт та здійснюється незаконний збір коштів з водіїв транспортних засобів за ввіз сміття. Згідно з показами свідків, за в’їзд однієї машини брали в середньому 100 грн. Щодня, за різними даними, на територію підпільного сміттєзвалища заїжджало від 40 до 100 автомобілів», — йдеться у повідомленні.

Вивезення відходів до санкціонованих звалищ коштує в середньому 1,5 тисяч грн, стверджую у прокуратурі. Відповідно, навіть за найменшими підрахунками, бюджет міста недоотримував від 60 тисяч грн щодня. 

Проводиться досудове розслідування за ч. 1 ст. 197-1 та ч. 1 ст. 239 КК України (самовільне зайняття ділянки й забруднення земель).

Окрім того, в рамках досудового розслідування буде надано оцінку діяльності чи бездіяльності посадових осіб Харківської міської ради, які були зобов’язані забезпечити цільове використання земель та не допустити їх забруднення.

Нещодавно українська компанія розробила мобільний додаток для допомоги в сортуванні та утилізації сміття.

Як повідомлялося, український гурт ONUKA презентував кліп на пісню STRUM, в якому виконавиця привертає увагу до проблеми забруднення навколишнього середовища

Раніше Львівська міська рада ухвалила рішення про проведення конкурсу на будівництво системи дегазації Грибовицького сміттєзвалища, яка дозволить видобувати із полігону побутових відходів газ.

Компанія Ocean Cleanup запустила з Сан-Франциско свою першу тестову систему збору пластикового сміття в Тихому океані

У серпні Київська міська державна адміністрація оголосила конкурс на будівництво сміттєпереробного заводу.


У червні міністр екології заявив, що переробка сміття збільшить тариф за поводження з відходами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні 99% сміттєзвалищ не відповідають екологічним вимогам — міністр

Пов`язані новини