Фото:

Офіс президента України

Президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення для 75-ої сесії Генеральної Асамблеї ООН. У ньому він нагадав про агресію Росії в Україні та назвав пандемію коронавірусу «потужним краш-тестом для нашого світу».

У виступі Зеленський зазначив, що світ у ХХІ столітті «сповнений конфліктів, агресії, диктатури та порушень прав людини» і що він не засвоїв уроки Другої світової війни — про це свідчать окупація Криму та військова агресія Росії на Донбасі.

«Це не лише війна в Україні. Це війна в Європі. І це не просто посягання на суверенітет незалежної держави, це схоже на спробу повернутися до поділу сфер впливу у світі», — зазначив Зеленський.

Він назвав пандемію коронавірусу «шоком для всіх країн» і «попереджувальним знаком», який людство має використати, «щоб зупинити суперечки та об’єднати зусилля для досягнення реальних проривних результатів».

«Почнемо зараз. Планети "Б" немає, ми живемо тут і лише один раз», — так Зеленський завершив свою промову.

Чому Зеленський записав відеозвернення, а не приїхав особисто?

Ще у травні Генеральний секретар ООН Антоніу Гутереш закликав лідерів держав не приїжджати до штаб-квартири Організації в Нью-Йорку для сесії Генасамблеї. Як пояснив Гутереш, через пандемію коронавірусу лідери держав «навряд чи зберуться» особисто.

Більшість лідерів записали відеозвернення до Генасамблеї ООН. Вони виголошуватимуться з 22 по 26 вересня, їх представлятиме представник національної делегації відповідної країни в ООН. Утім кожен лідер має право приїхати особисто й виголосити промову.

Усі учасники сесії Генасамблеї мають дотримуватися заходів безпеки: перебувати на безпечній відстані й носити маски або респіратори. У разі порушення цих правил голова сесії може зробити зауваження або навіть дочасно завершити засідання.

Поділитись: