23 країни домовилися про скорочення викидів літаками двоокису вуглецю

default/23 країни домовилися про скорочення викидів літаками двоокису вуглецю
Зберегти
Вигляд

Міжнародна організація цивільної авіації (ІКАО) запропонувала в Монреалі нові правила скорочення викидів двоокису вуглец (СО2), які підтримали 23 країни, повідомляє сайт Білого дому.

Ці правила вступлять в силу, якщо їх схвалить Рада ІКАО - спеціалізованої організації ООН.

Як очікується, в разі повної реалізації цих стандартів викиди двоокису вуглецю скоротяться більш ніж на 650 мільйонів тонн в 2020-2040 роках - це аналогічно тому, щоб прибрати з доріг на один рік 140 мільйонів автомобілів, йдеться в повідомленні.

Передбачається, що для великих літаків викиди повинні бути знижені від 20 до 40%. Список країн, які вже підписали угоду, не уточнюється.

Як зазначає видання Financial Times, компанія Boeing оцінила угоду позитивно, її представники заявили, що готові до роботи за новими стандартами, хоча правила поки не узгоджені остаточно усіма країнами-членами ІКАО, робота над ними триває.

Британські метеорологи у 2015 році зафіксували підвищення середньодобової температури на 1 градус. Вчені стверджують, що підвищення середньої температури на 2°C призведе до незворотних для людства наслідків.

За даними експертів ООН концентрація парникових газів в атмосфері Землі досягла нової максимальної позначки, побивши за підсумками 2014 року всі попередні рекорди.

У ході кліматичної конференції ООН в Парижі, яка відбулась наприкінці 2015-го року, було узгоджено обмежити глобальне потепління від 1,5 до двох градусів Цельсія. Крім того, документ передбачає технічну допомогу країнам, що розвиваються, у розмірі щонайменше 100 мільярдів доларів на рік для боротьби зі змінами клімату.

/ фото op-online.de