Технології

24-річна дослідниця з Оксфорду створила першу синтетичну сітківку ока

5 травня, 2017 15:57
Технології/24-річна дослідниця з Оксфорду створила першу синтетичну сітківку ока
Зберегти
Вигляд
24-річна дослідниця і студентка Оксфордского уніерситету Ванесса Рестрепо-Шільд розробила першу синтетичну сітківку ока, яка зможе домогти людям, що мають проблеми із зором.

24-річна дослідниця і студентка Оксфордского університету Ванесса Рестрепо-Шільд розробила першу синтетичну сітківку ока, яка зможе допомогти людям, що мають проблеми із зором.

Про це йдеться в повідомленні на офійціному сайті Оксфордского університету.

Шільд вдалося створити нову синтетичну двошарову сітківку м'яких тканин, яка точно імітує сітківку людини.

Дослідниця використала матеріал, що складається з гідрогелю та біологічних клітини мембранних білків, які імітують функції сітківки.

На відміну від існуючих штучних імплантатів сітківки, клітинні культури, що використовувались для створення синтетичного аналогу, складаються з природних, здатних до розкладання біо-матеріалів і не містять сторонніх тіл або живих організмів.

Таким чином, імплантат менш інвазивний, тобто запобігає поширенню інфекцій і, відповідно, менше впливає на організм.

Синтетична сітківка поки що тестувалася лише в лабораторних умовах, однак Шільд зацікавлена ​​в тому, аби її дослідження отримало практичне значення.

Долідниця вже подала патент на свою розробку, і на наступному етапі роботи вона з командою асистентів планує розширити функції сітківки, включивши розпізнавання кольорів.

Сітківка — це внутрішня світлочутлива оболонка ока, в якій розміщені фоторецептори. Світло після проходження через рогівку, водянисту вологу камер ока, кришталик, скловидне тіло потрапляє на сітківку і там перетворюється на нервові імпульси.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини