47-й день повномасштабної війни рф проти України (текстовий онлайн)

Вночі 24 лютого росія відкрито розпочала повномасштабну війну проти України, атакувавши ракетами Київ та інші міста. За місяць війни українські захисники зупинили просування окупантів, перейшли у контрнаступ, звільнили низку населених пунктів та цілі області. Ми збираємо всі найактуальніші новини в онлайні.
Спочатку новіші
У порядку додавання
Неподалік Гуляйполя бійці Запорізької тероборони дістали з річки БМП-3, яку покинули окупанти. Фахівці ремонтного підрозділу дослідили техніку: хоча вона декілька діб була у воді, двигун з ладу не вийшов, тож трофейну БМП відправлять на ремонт.
Станом на 20:00 10 квітня російські війська вбили на Донеччині 227 цивільних, ще 748 мирних жителів поранені — це дані без урахувань жертв у Маріуполі та Волновасі.
10 квітня внаслідок російських обстрілів загинули ще двоє людей на Донеччині: у Вугледарі та Іванівці. Четверо одержали поранення: 2 — в Іванівці, 1 — у Слов’янську та 1 — у Покровську.
Також збільшилось число жертв удару по залізничному вокзалу Краматорська: ще 5 людей загинуло і ще 5 звернулися по допомогу із пораненнями.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини підтвердило 4 232 жертви серед цивільного населення України: 1 793 людей загинуло і 2 439 отримали поранення. Попри це фактичні цифри значно вищі, оскільки інформації з місць, де тривають інтенсивні бойові дії, затримується, а багато звітів все ще очікують підтвердження.
Звільнена від окупантів Вільхівка майже повністю знищена, повідомляє Харківська обласна прокуратура. 10 квітня правоохоронці виїхали до селища для фіксації злочинів та збирання доказів. Під час огляду встановлено, що більшість житлових будинків, підсобних господарств, цивільний автотранспорт, місцева школа та магазини пошкоджено або зруйновано повністю.
Також на місці виявлено знищену бронетехніку окупантів, використану зброю та тіла російських солдатів.
Протягом 10 квітня протиповітряна оборона Повітряних Сил та Сухопутних військ ЗСУ знищила 11 повітряних цілей російських окупантів:
- один літак (Су-34);
- чотири вертольоти (Мі-24, Ка-52);
- три безпілотних літальних апаратів (ОТР);
- три крилаті ракети (Х-59).
Інформація уточнюється.
Головнокомандувач Валерій Залужний показав відео про село Мощун Київської області, яке вдалося втримати українським військовим.
Канцлер Австрії Карл Негаммер 11 квітня у Москві зустрінеться з президентом володимиром путіним. Про це він повідомив у Facebook.
«Австрія військово нейтральна, але має чітку позицію щодо війни рф в Україні. Цю війну потрібно припинити! Зараз потрібні гуманітарні коридори, припинення вогню та повне пояснення воєнних злочинів», — написав канцлер.
І додав, що вже проінформував про цей візит президентку Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн, президента Європейської ради Шарля Мішеля, канцлера Німеччини Олафа Шольца, президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана та президента України Володимира Зеленського.
Як зазначає BBC, це буде перша зустріч лідера країни ЄС із володимиром путіним з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.
Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що опалювальний сезон все ще триває у деяких регіонах, які прийняли багато біженців.
Натомість в областях, де тривають активні бойові дії, його достроково завершили (наприклад, у Донецькій, Луганській, Миколаївській, Запорізькій областях та у Чернігові). Де це можливо, опалення ще подають у Харкові.
Крім того, припинити опалювальний сезон вирішили і органи місцевого самоврядування деяких інших регіонів — Кіровоградської, Одеської, Полтавської, Черкаської областей та в містах Київ і Дніпро.
Держприкордонслужба назвала найбільш завантажені пункти пропуску на кордоні станом на початок доби 11 квітня:
- «Рава-Руська» — 70 легкових автівок та 15 автобусів;
- «Краківець» — 30 легкових автівок та 13 автобусів;
- «Шегині» — 30 легкових автівок та 5 автобусів.
На інших пунктах пропуску з Польщею черги відсутні. Немає черг на пунктах пропуску зі Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Молдовою.
Світовий банк прогнозує, що через повномасштабне російське вторгнення ВВП України у 2022 році скоротиться на 45,1%. У відомстві пояснюють, що російське вторгнення призвело до закриття підприємств, скорочення експорту та неможливості економічної діяльності на частині території України. Водночас для росії скорочення економіки становитиме 11,2%. Головна причина падіння — західні санкції.
росія може спробувати організувати наступ на Дніпро, пише The New York Times з посиланням на джерела в Пентагоні.
Таку оцінку у відомстві зробили після того, як завдяки супутниковим знімкам помітили велику колону російської техніки, яка прямує до окупованого міста Ізюм.
За даними американських посадовців, для росіян Ізюм важливий для утримання лінії фронту та спроби просування до Дніпра та важливих міст Донбасу.
Зазначимо, що вранці 10 квітня голова Харківської ОВА Олег Синєгубов писав, що ЗСУ знищила колону російської техніки, яка їхала в сторону Ізюма. Однак точно не відомо, чи йдеться про ту ж колону.
Майже 200 священників УПЦ Московського патріархату вимагають віддати під церковний трибунал очільника Російської православної церкви патріарха Кирила через його позицію щодо війни в Україні та прихильність до «русского мира».
У південних регіонах українські військові за добу 10 квітня ліквідували 84 російських військових та 13 одиниць техніки, повідомляє оперативне командування «Південь». Також там розповідають, що російські кораблі у Чорному морі продовжують блокувати українські порти та проводити розвідку.
Очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук закликала громадян не нехтувати проханнями влади евакуюватися з небезпечних районів. Про це вона сказала в телемарафоні, цитує «Укрінформ».
«Оце рішення, коли ви відкладаєте його, коли ви думаєте, що ще трішки, і завершиться війна... На жаль, я мушу сказати, що ні, так не буде. Нам треба розуміти, що маємо бути витривалими і дуже відповідальними стосовно себе та своїх рідних. Є можливість евакуюватися — будь ласка, евакуюйтеся», — зазначила Верещук.
З початку повномасштабного російського вторгнення у Запоріжжя гуманітарними коридорами евакуювали 114 125 людей, зокрема 29 405 дітей. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.
«Місто повністю готове прийняти вимушених переселенців. Тільки вчора зустріли 5 558 осіб з урахуванням гуманітарного коридору з Маріуполя та Бердянська», — написав Тимошенко.
Також він розповів, що залізницею до Запоріжжя вже надійшло понад 5 000 тонн гуманітарної допомоги.
Лише за останній тиждень на Київщині знешкодили близько 11 тисяч боєприпасів. Про це в етері телемарафону повідомив голова Київської ОВА Олександр Павлюк, цитує «Укрінформ».
За його словами, йдеться і про міни, які не розірвалися, і про встановлені пастки, розтяжки: «Дуже багато "сюрпризів" залишають нам росіяни в містах, звідки вони виходять».
«Тому варто почекати, поки ми проведемо всі заходи. Для того, щоб зберегти майно, додатково великі сили зосереджені в цих районах. Тільки близько 600 поліцейських прибуло з інших районів, щоб цілодобово встановити контроль за збереженням майна, недопущенням мародерства», — зазначив Павлюк.
Міністерство економіки створило Telegram-бот, який допоможе українцям з інформацією про трудові відносини у період війни. У сервісі є відповіді на поширені запитання щодо особливостей надання відпусток, оплати праці, ведення документації під час війни тощо.
Уряд скасував заборону на експорт живої великої рогатої худоби, її м'яса та м'ясних субпродуктів, яку ввели 5 березня.
У Відні на площі Штефанплатц 10 квітня запалили близько тисячі свічок, згадуючи жертв російського вторгнення, передає «Укрінформ». Учасники заходу також скандували проукраїнські гасла та співали гімн.
Україну вже покинули 4,5 мільйона біженців, повідомляє Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.
Найбільше українців прийняла Польща — майже 2,6 мільйона. Також багато людей виїхали у Румунію (686 тисяч), Угорщину (419 тисяч), Молдову (410 тисяч), росію (404 тисячі) та Словаччину (314 тисяч).
«Укравтодор» 10 квітня прибрав 16,4 кілометра вулиць Ірпеня та близько 10 кілометрів траси Київ — Чоп.
Для прибирання звільнених від окупантів територій Київщини компанія залучила 149 одиниць техніки та 318 дорожників. Вони розчищають вулиці, дороги, прибудинкові території та зупинки.
<div class="iframely-embed" style="max-width: 640px;"><div class="iframely-responsive" style="padding-bottom: 56.25%;"><a href="https://www.facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua/posts/348886300603320" data-iframely-url="https://cdn.iframe.ly/api/iframe?url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FUkravtodor.Gov.Ua%2Fposts%2F348886300603320&key=c06e5a774d4cfbe1376d6ba3e8989855"></a></div></div><script async src="https://cdn.iframe.ly/embed.js" charset="utf-8"></script>
З початку повномасштабного російського вторгнення в Україні вже загинули 1 793 цивільні людини, ще 2 439 отримали поранення, повідомляє Управління Верховного комісара ООН з прав людини станом на початок доби 10 квітня.
Проте відомство зазначає, що насправді кількість жертв значно вища, оскільки отримання інформації з деяких місць, де велися інтенсивні бойові дії, затримується, а багато повідомлень все ще чекають на підтвердження.
Серед убитих нарахували 458 чоловіків, 294 жінки, 142 дитини та 899 дорослих, стать яких наразі невідома. Водночас серед поранених 2 210 дорослих та 229 дітей.
Зокрема, на Донеччині та Луганщині ООН зафіксувала 642 смерті серед цивільних та 1 238 поранених. Із них 571 вбитий та 963 поранених на підконтрольній Києву території, а решта — на території «Л/ДНР».
Більшість жертв загинули чи поранилися внаслідок застосування вибухівок з великою площею ураження, обстрілів із важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, ракетних та авіаційних ударів.
Кошти із гуманітарного рахунку Нацбанку залучать до відновлення життя в деокупованих містах та селищах, повідомив заступник міністра соціальної політики Костянтин Кошеленко.
Як перерахувати кошти на цей рахунок, читайте тут.
Генштаб оприлюднив зведення станом на 6 годину 11 квітня. Головні тези:
- Окупанти продовжують створювати наступальне угруповання для дій на Слобожанському напрямку. Імовірно, найближчими днями вони намагатимуться відновити наступ. росіяни продовжують готувати та відправляти військових, озброєння та техніку для участі в бойових діях на території України.
- росіяни можуть влаштувати провокації на території Придністровського регіону Молдови для звинувачення України в агресії проти сусідньої держави.
- Ймовірно, щоб порушити постачання вантажів до місць ведення бойових дій, окупанти продовжать завдавати удари по об’єктах транспортної інфраструктури України.
- На Слобожанському росіяни продовжують часткове блокування Харкова, тривають артилерійські обстріли окремих районів міста.
- Силами до двох батальйонних тактичних груп росіяни намагалися здійснити наступ в напрямках населених пунктів Довгеньке та Дмитрівка, проте без успіху.
- На Донецькому напрямку окупанти головні зусилля зосереджують на взятті під контроль Попасної, Рубіжного, Нижнього і Новобахмутівки, а також встановленні повного контролю над Маріуполем. Також росіяни намагалися провести штурм в районі Золотого, теж без успіху.
- У Маріуполі за підтримки артилерії та авіації окупанти продовжують штурм в районах заводу «Азовсталь» та морського порту.
- На території Донецької та Луганської областей українські військові за минулу добу відбили чотири атаки, знищили п’ять танків, вісім одиниць броньованої, шість одиниць автомобільної техніки та вісім артилерійських систем.
У Луганській області не залишилось уцілілих об'єктів критичної та будь-якої іншої інфраструктури, повідомив очільник регіону Сергій Гайдай. За останню добу пошкоджень зазнали багатоповерхівки та приватні будинки в Лисичанську, Сєвєродонецьку, Золотому та Кремінній. Біля останнього населеного пункту внаслідок обстрілів зайнялись гектари сухої трави.
У 5-й службі фсб росії відбулась «чистка» серед співробітників, які займались розвідкою та аналітикою щодо України. Зокрема екскерівника підрозділу генерал-полковника Сергія Бесєду перевели до СІЗО, його телефон відключений вже два тижні, повідомив журналіст-розслідувач із команди Bellingcat Христо Грозєв.
За його словами, частина зі 150 офіцерів фсб, які займались розвідкою щодо України, потрапили під «чистку». Частина з них не затримана, але вже не працює у службі.
Окупанти у ніч проти 11 квітня обстріляли ще одну залізничну станцію у східних регіонах України. Пошкоджено 5 локомотивів, колії та контактна мережа. Постраждалих серед людей немає, повідомив голова правління «Укрзалізниці» Олександр Камишін.

«Укрзалізниця» на 11 квітня призначила 13 евакуаційних рейсів.
З Покровська:
- 10:00 — 240/239 Покровськ — Тернопіль
- 14:00 — 241/242 Покровськ — Львів
- 16:30 — 234/233 Покровськ — Чоп
- 17:30 — 225/226 Покровськ — Чернівці
Зі Львова:
- 14:00 — 241/242 Львів — Дніпро
- 22:00 — 274/273 Львів — Полтава Півд
Інші:
- 06:00 — 209/210 Івано-Франківськ — Харків-Пас.
- 08:30 — 240/239 Тернопіль — Дніпро
- 11:20 — 274/273 Слов’янськ — Львів
- 11:30 — 209/210 Харків-Пас. — Івано-Франківськ
- 14:00 — 5501 Новозолотарівка — Лозова
- 21:30 — 236/235 Чернівці — Київ-Пас
- 23:30 — 234/233 Чоп — Дніпро
Українські бійці знищили у Донецькій області частину російських військових 1-ї батальйонної тактичної групи 70-го мотострілецького полку 42-ї мотострілецької дивізіїі 58-ї армії південного військового округу. За даними Генштабу, командира БТГ та начальника штабу ліквідували під час обстрілу.

У Комишуваській територіальній громаді (Запорізька область) розпочали посівну лише за 30 км від бойових дій. Висаджують, наприклад, сочевицю та соняшник.
Аграрії виходять у поля у військовій амуніції, лише після перевірки поля саперами. Навколишню територію російські війська обстрілюють постійно.
Нова Зеландія відправить до Європи транспортний літак C-130H Hercules та 50 військових для участі в розподілі військової допомоги України, повідомила прем'єр-міністерка Джасінда Ардерн. Вона наголошує, що військові розподілятимуть боєприпаси, їх не направлятимуть безпосередньо на війну в Україну.
Крім того, Нова Зеландія додатково виділила 13 млн новозеландських доларів для підтримки України, з них 7,5 мільйона призначені для закупівлі озброєння через Велику Британію.
Українські військові знищили склад боєкомплектів росіян біля окупованого населеного пункту Луганщини, він горів 2,5 години, повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.
За його словами, пропагандистські джерела повідомляють про нібито обстріл ЗСУ житлового сектора, але це неправда.

Станом на 11 квітня внаслідок російської агресії в Україні загинули 183 дитини, ще понад 342 — дістали поранення.
Також внаслідок бомбардувань та обстрілів пошкоджено 938 закладів освіти, з них 87 — зруйновано повністю.
Ситуація в регіонах станом на 8:00.
- У більшості областей ніч проти 11 квітня минула спокійно.
- Харків вночі обстріляли з артилерійських систем. Інформація про постраждалих уточнюється. В області найгарячішим напрямком залишається Ізюм — тривають бої.
- У Луганської області внаслідок обстрілів у Лисичанську, Сєвєродонецьку, Золотому та Кремінній пошкоджені багатоповерхівки та приватні будинки. На Кремінщині через обстріли зайнялась суха трава.
- На Донеччині обстріляли Авдіївку, Вугледар, Мар'їнку та Новолуганське. Пошкоджені багатоповерхівки та приватне житло. Наразі відомо про одного загиблого та двох поранених.
- У Миколаївській області вночі було три ракетні удари по місту та регіону. Попередньо, без жертв. Ушкодження в інфраструктурі встановлюються. Працювала українська протиповітряна оборона, уламки потрапили до лісового масиву. Пожежу о 23:30 локалізували.
- На Херсонщині тривають вибухи та обстріли. російські війська зосереджуються в окупованих селах. Окупанти не пропускають жодну гуманітарну допомогу.

Україна домовилась на 11 квітня про дев'ять гуманітарних коридорів.
Донецька область:
- Маріуполь — Запоріжжя (на власному транспорті).
Запорізька область:
Евакуація відбуватиметься на власному транспорті. Також на блокпості в місті Василівка чекають пропуску автобуси, відправлені із Запоріжжя.
- Бердянськ — Запоріжжя.
- Токмак — Запоріжжя.
Місце зборів: вул. Шевченка, 5.
- Енергодар — Запоріжжя.
Місце збору автомобілів оголосить місцева влада.
Луганська область:
- Сєвєродонецьк — Бахмут.
Місце зборів: проспект Хіміків, 28.
- Лисичанськ — Бахмут.
Місце зборів: РТІ, 40 років Перемоги, вул. Сосюри, 324.
- Попасна — Бахмут.
Місце зборів: вул. Первомайська, 42.
- с. Гірське — Бахмут.
Місце зборів: вул. Гагаріна, 13.
- Рубіжне — Бахмут.
Місце зборів: вул. Чехова, 11 — повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.
У Києві з 11 квітня відкрили Південний міст для будь-якого автотранспорту, щоб зменшити затори у столиці. Понад місяць міст працював лише для спецтранспорту та громадського транспорту.
У Мукачеві демонтували пам'ятник радянському танку, який встановили у 1969 році. А 7 квітня у місті демонтували погруддя Пушкіну та меморіальну дошку біля однієї зі шкіл.

У Романівці на Київщині 11 квітня відкрили тимчасовий насипний міст, що сполучає Ірпінь, Бучу, Гостомель та Ворзель із Києвом. Протяжність насипного тимчасового мосту — 245 м, а ширина — 9 м.
російські війська 10 квітня здійснили 66 обстрілів з артилерії, мінометів та реактивних систем залпового вогню Харкова та області. Внаслідок цього загинули 11 цивільних, зокрема семирічна дитина. Ще 14 людей дістали поранення, повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Крім того, на Харківщині зафіксували використання окупантами мін відкладеної дії. Вони спрацьовують не одразу, а тоді, коли їх зачепить людина чи спрацює інший фактор руху.
Луганська обласна прокуратура повідомила про підозру в колабораціонізмі ексмеру Рубіжного Сергію Хортіву, який перейшов на бік окупантів.
російсько-окупаційні війська змушують дітей розпочинати навчання на тимчасово окупованих територіях, що наближені до бойових дій. Зокрема у тимчасово захопленій Волновасі дітей змушують іти до школи вже сьогодні, 11 квітня.
Омбудсменка Людмила Денісова вважає, що такими діями окупанти хочуть ускладнити операції з майбутнього звільнення міста ЗСУ та для можливих провокацій із жертвами заради звинувачення української сторони.
росія поширила фейк про знищення словацької системи ППО в Україні. Прем'єр-міністр Словаччини спростовує російські повідомлення, а міністр закордонних справ України попереджає, що кремль підготував масштабну кампанію з дезінформації, щоб зірвати постачання зброї.
В Україні запустили платформу цифрової взаємодії для допомоги з релокації бізнесу. ІТ-система доступна для підприємств, які потребують переміщення, та компаній, які готові надати для цього приміщення чи інші активи.
Завдяки платформі бізнес бачитиме актуальний статус свого запиту в особистому кабінету. А компанії, які хочуть допомогти підприємствам з релокацією, матимуть змогу опублікувати свої пропозиції у формі відкритого реєстру (наприклад, нерухомості або іншого майна).
В Україну прибув загін французьких жандармів, щоб допомогти українським правоохоронцям розслідувати воєнні злочини, які російські окупанти вчинили на Київщині.
Миколаївські десантники збили черговий російський БПЛА «Орлан-10».
Майже на всій території Київської області скасовують посилену комендантську годину: вона діятиме з 21:00 11 квітня до 6:00 12 квітня. Крім населених пунктів Гостомельської селищної ради, де посилена комендантська година діятиме до 6:00 14 квітня.
Європейські партнери швидко мають посилити військову підтримку України, в тому числі важким озброєнням, сказала міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок перед засіданням Ради ЄС 11 квітня.
З Луганщини евакуювали ще понад 600 людей. Патрульна поліція, релігійна організація та волонтери змогли вивезти 65 мешканців Кремінної, 20 рубіжан, 10 попаснян, з Лисичанська та Сєвєродонецька — 516 людей. У Гірській громаді через обстріли евакуація поки неможлива.
Для тих, хто залишився, завезли декілька тонн гумдопомоги: їжу, ліки, засоби гігієни. Патрульні поліцейські вже розвозять їх по бомбосховищах.
У тимчасово окупованому Херсоні невідомі люди знищили меморіал «Слава Україні», присвячений загиблим під час боротьби проти росії.
російські військові пропонують українським дітям гроші, аби вони повідомляли про позиції Збройних сил. Так, у Харкові окупанти встановили контакт із неповнолітнім хлопцем через Telegram. Вони обіцяли заплатити гроші за інформацію про позиції ЗСУ на території міста.
Уряд отримав уже понад 66 тисяч заяв про пошкоджене майно українців внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну.
Хорватія висилає 18 російських дипломатів. Крім них, країну мають покинути шість адміністративно-технічних співробітників. Протягом останніх днів про висилку дипломатів рф оголошували майже всі країни Європейського Союзу.
Останнім часом Державна прикордонна служба України фіксує зростання кількості українців, які повертаються з-за кордону додому. Так, нині близько 25-30 тисяч людей на добу в'їжджають до України. Раніше було у два рази менше.
Президент Володимир Зеленський закликав Південну Корею надати Україні зброю для захисту від російської армії. Просить системи протиповітряної оборони, літаки, танки, бронетехніка, артилерійські системи та боєприпаси.
Канада запроваджує додаткові санкції проти військово-промислового сектора рф: вони торкнуться 33 підприємств.
У Краматорську на Донеччині триває евакуація цивільного населення, а наразі в місті залишаються 40-45 тисяч людей, повідомив мер Олександр Гончаренко.
Приблизно 300 тисяч квадратних кілометрів території України потребують обстеження та гуманітарного розмінування. Це майже половина від усієї території нашої держави.
Єврокомісія внесла 21 російську авіакомпанію до переліку перевізників, яким заборонено працювати у 27 країнах-членах Євросоюзу.
У тимчасово окупованому Херсоні російські військові захопили гуманітарний штаб, який організували для забезпечення нужденних херсонців та медзакладів ліками, продуктами, дитячим харчуванням і памперсами.
Окупанти запустили фейк про те, що приміщення штабу нібито використовували для забезпечення українських військових за участі «Червоного Хреста».
Прем’єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте відвідала звільнену Бородянку Київської області.
Грузія і Молдова отримали від ЄС опитувальники щодо статусу кандидата, повідомив європейський комісар з питань сусідства та розширення ЄС Олівер Варгеї.
Нагадаємо, 8 квітня під час візиту до Києва голова Єврокомісія Урсула фон дер Ляєн передала опитувальник щодо членства України в ЄС особисто президенту Володимиру Зеленському.
Україна отримала від Міжнародного банку реконструкції та розвитку черговий транш на 44,5 млн євро на політику розвитку у сфері економічного відновлення, повідомляє Мінфін.
Зазначається, що цю позику надала Швеція через Світовий банк. Гроші підуть на бюджетну підтримку для забезпечення першочергових соціальних видатків, а також видатків на охорону здоров’я.
На території Маріупольського морського торговельного порту російські окупанти захопили у полон моряків вантажного судна SMARTA під прапором Ліберії. За попередніми даними, їх вивезли в напрямку тимчасово окупованого Донецька.
18 полонених є громадянами України, 1 — громадянин Єгипту. Перед захопленням моряків російські війська обстрілювали судно, повідомила омбудсменка Людмила Денісова.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що зв’язок із підрозділами сил оборони Маріуполя стійкий та підтримується. Він наголосив, що проведення оборонних операцій не є темою для публічних обговорень.
В Україні запрацював додаток «ТиХто», який має на меті спростити процедуру перевірки підозрілих осіб на блокпостах, на вулицях під час комендантської години, на вході в укриття чи в інших ситуаціях. Додаток не містить, не зберігає і не передає персональних даних осіб, а працює з інформацією з відкритих реєстрів, повідомляє СБУ.
Поранених російських солдатів переконують повертатися на війну, поширюючиу військових медзакладах рф постановчі фотографії радості «звільнених українців», матеріали про «фейковість» світової преси та про підтримку росіян війни проти України, повідомляє українська розвідка.
У Москві триває зустріч канцлера Австрії Карла Нехаммера з володимиром путіним, повідомляє CNN з посиланням на речника Нехаммера.
У Києві заборонили відвідувати ліси на період дії воєнного стану, щоб мінімізувати ризик пожеж.
На Луганщині українські захисники збили літак російських окупантів, повідомив очільник ОВА Сергій Гайдай.
В України з’явився офіційний акаунт у LinkedIn. Англомовна сторінка працюватиме з професійною аудиторією — підприємцями, лідерами думок, журналістами, а також експатами та іноземцями в цілому.
В умовах війни та гібридних загроз сторінка Ukraine.ua в LinkedIn буде поширювати правду про війну, воєнні злочини рф проти України та героїчну боротьбу за свободу в серці Європи, зазначають в МЗС.
У Чернігівській області починають облаштовувати тимчасові переправи на дорозі Р-69 Київ-Вишгород-Десна-Чернігів біля сіл Смолин і Якубівка, повідомив ерший заступник голови «Укравтодору» Андрій Івко.
«За 3 дні плануємо завершити зводити першу [тимчасову переправу] і ще за 7 — наступну», — написав Івко.
Авіакомпанія SkyUp планує перевозити великі обсяги вантажів з Китаю в Україну через Польщу, Румунію та Молдову, передає «Інтерфакс-Україна». На сьогодні SkyUp працює над можливістю виконання евакуаційних рейсів до Португалії, Швеції та Великої Британії за програмою Ізраїль — Румунія.
Упродовж 6 днів реєстрації понад 8 тисяч громадян виявили бажання бути добровольцями-рятувальниками, повідомляє ДСНС. Відомство зазначає, що влада не в змозі залучити всіх одночасно.
У Брянській та Бєлгородській областях рф, які межують з Україною, ввели «високий рівень терористичної загрози», повідомляє «РИА Новости». Раніше його вже ввели в Курській та Воронезькій областях рф.
росія майже закінчила підготовку до нової наступальної операції на Донбасі. Активізуватися російські війська на території Донецької та Луганської областей можуть найближчим часом, заявили в Міноборони.
Правоохоронці заблокували операції з виведення активів майже 7 тисяч проросійських компаній, які могли використовуватися на підтримку воєнних дій в Україні.
На межі території Харківської й Донецької областей СБУ затримала експрацівника Адміністрації президента, який працював на російські спецслужби.
Російські окупанти під час обстрілів Запорізької АЕС завдали «Енергоатому» збитків на 18,3 млрд гривень, повідомляє компанія.
За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури, задокументовані в публічних джерелах,зросли на 12,2 мільярда доларів.
Станом на 11 квітня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури вже сягнула 80,4 мільярда доларів, а загальні втрати економіки під час війни — 564-600 мільярдів доларів.
Українська омбудсменка Людмила Денісова розповіла, що на утримання одного російського військовополоненого Україна витрачає приблизно 50-100 гривень на добу.
«Я зайшла до них [полонених], представилась. Спитала, як їхні справи. Вони відповіли, що дуже хочеться "солоденького і палити", все інше є. "Солоденьке, — кажу їм, — то в російській федерації, а палити тут у нас заборонено"», — розповідає омбудсменка.
Оперативна інформація Генштабу ЗСУ станом на 18:00:
- На Слобожанському напрямку противник продовжує частково блокувати місто Харків, здійснює обстріли з реактивних систем залпового вогню, артилерії та мінометів.
- В районі міста Ізюм окупанти намагаються утримати рубежі, що були захоплені раніше.
- На Донецькому і Таврійському напрямках ворог намагався штурмувати місто Сєверодонецьк, успіху не мав. Під час обстрілу Попасної застосував тактичний ракетний комплекс «Точка-У». Спроби просунутися вглиб території України для покращення тактичного положення успіху не мали.
- У місті Маріуполь противник проводить штурмові дії в окремих районах міста.
- На Південнобузькому напрямку окупанти намагаються покращити тактичне положення та закріпитись по адміністративних кордонах Херсонської області. У підрозділах противника спостерігаються непоодинокі випадки дезертирства.
- Окупаційні війська намагаються проводити заходи інформаційно-психологічного впливу на жителів Херсона та області. Для цього здійснюють розповсюдження інформаційних бюлетенів, де наводиться викривлена інформація щодо ходу бойових дій, власне обґрунтування так званої «спеціальної воєнної операції» російських окупантів, нав’язують громадянам України оформлення соціальних виплат, зокрема пенсій відповідно до норм та правил, встановлених в рф, розповсюджують інформацію щодо російських телеграм-каналів, в яких поширюється нібито «достовірна» інформація.
- На тимчасово зайнятих територіях Запорізької області діють мобільні патрулі та пости з-поміж мобілізованих мешканців тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей.
- З метою оперативного поповнення втрат підрозділів своїх військ окупаційна влада оголосила у Луганську чергову хвилю мобілізації осіб чоловічої статі до 65 років. Військовослужбовці збройних сил рф проводять рейди по комунальних підприємствах і заводах для виявлення осіб призовного віку та примусово відправляють їх до військкоматів.
- Водночас в Алчевську з початком бойових дій, серед мобілізованих місцевих жителів безповоротні втрати складають понад 300 осіб. До лікарні в місті Донецьк з початку широкомасштабної війни привезли понад 1200 загиблих.
- Серед особового складу окупаційних підрозділів на тимчасово окупованій території Криму поширюється інформація, що Збройні сили України планують контрнаступ у Херсонській області з можливістю розвитку успіху та заходу на Кримський півострів.
Сили ППО 68 окремої єгерської бригади знищили ворожий гелікоптер Мі-24. Це вже п'ятий гвинтокрил на рахунку цієї бригади, крім цього вони збили російський винищувач Су-25.
Харків'яни повідомляють про потужні вибухи, передає «Суспільне».
Жовтий (високий) рівень «терористичної небезпеки» ввели ще й у двох районах Краснодарського краю рф — Єйському та Щербинівському, повідомляє «Медуза». Такий рівень також діє у Воронезькій, Брянській, Бєлгородській та Курській областях рф.
СБУ повідомило, що експрацівник Адміністрації президента, якого звинувачують у співпраці зі спецслужбами рф, працював також у суді і служив у війську — робити кар’єру в українських органах влади допомагали російські куратори.
Агент також збирав компромат про різних посадовців, а з початком повномасштабної війни — інформацію про силовиків, зброю та військову техніку. Його вже затримали, зловмиснику загрожує довічне позбавлення волі.
Жовтий рівень «терористичної небезпеки» запроваджують також на півночі анексованого Криму, передає «РИА Новости». Такий рівень також діє у Воронезькій, Брянській, Бєлгородській, Курській областях рф, а також у двох районах Краснодарського краю.
Протягом тижнів Маріуполь перебуває у блокаді російських окупантів. Попри гуманітарну кризу українські бійці, які залишилися там, тримають контроль над частиною міста. Екскомандир полку «Азов» та керівник Центрального штабу Нацкорпусу Максим Жорін розповів нам, як у блокаді тримаються захисники Маріуполя.
Агентство Bloomberg зупиняє публікацію новин російською мовою на невизначений термін, передає «Інтерфакс-Україна».
Компанія-виробник сантехніки Cersanit обмежила інвестиції для 3 російських фабрик з виробництва сантехніки. Тепер власник планує продати їх іноземним інвесторам, пише Business Insider,
У Бородянці Київської області під завалами двох житлових багатоповерхівок знайшли тіла 7 загиблих, повідомляє ДСНС.
Колишній депутат Держдуми Ілля Пономарьов заявив, що в росії заарештували Владислава Суркова — ексрадника володимира путіна. За даними Пономарьова, Сурков проходить у тій же справі, що й генерал ФСБ Сергій Бєсєда, якого відправили під домашній арешт зокрема за погану розвідувальну інформацію про Україну.
Російсько-окупаційні силихочуть застосувати хімічну зброю проти українських військових, що тримають оборону маріупольської «Азовсталі».
Окупаційна влада анексованого Криму намагається «мобілізувати» місцевих лікарів для роботи на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
За добу російські окупанти здійснили 1 атаку в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід». Під час боїв українські захисники знищили 92 окупантів, 1 танк, 3 БТР/БМП, 3 артилерійські системи, 24 АТ, 1 гелікоптер та 3 безпілотники.
Представництво ЄС в Україні знову запрацювало. Про відновлення його роботи 8 квітня повідомляв верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель.

На одному з найбільших підприємств Європи з виробництва курячого яйця, птахофабриці «Чорнобаївська» у Херсонській області, загинули вже близько 4 млн курей. Через це Херсонщина перебуває на порозі екологічної катастрофи, повідомила омбудсменка Людмила Денісова.
ДСНС: Унаслідок артобстрілу села Михайлівка Покровського району пошкоджено 30 будинків. На місці події працюють рятувальники Донеччини. Знайдено постраждалого, наразі анкетні дані встановлюються.
Президент Литви Ґітанас Науседа заявив, що нафтогазове ембарго щодо рф має бути запроваджене вже зараз. Європа може це зробити, але це питання політичної волі.
10 квітня на підльоті до Дніпропетровської області було збито ворожий літак, який летів зі сторони Донеччини, повідомив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.
На Луганщині народився єдиний новий житель: у жінки, яку не встигли евакуювати з Лисичанська до пологів, народився хлопчик. Здоровий хлопчик вагою 2,85 кг, народився минулого тижня у пологовому стаціонарі Лисичанської міської лікарні.
Ще три вагітних жінки, яких транспортувати на далекі відстані було небезпечно, переведені з Сєвєродонецької міської до Кремінської багатопрофільної лікарні, повідомив голова ОДА Сергій Гайдай.
До безпечних регіонів з Луганської області відправлено 28 вагітних жінок, двоє з яких стали мамами вже у пологових будинках Кропивницького та Лиману.
Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів про нові технологічні санкції проти рф:
- Шведська компанія Ericsson, яка виробляє телекомунікаційне обладнання, зупиняє діяльність у росії на невизначений термін. Наприкінці лютого Ericsson призупинила усі поставки клієнтам у росії, співробітників у росії будуть відправлені в оплачувану відпустку.
- eBay Inc. припинила доставку до росії. Компанія зі США, що надає послуги в галузях інтернет-аукціонів та інтернет-крамниць, призупинила доставку товарів російським покупцям.
- Німецька компанія з обробки даних Celonis зупинили новий та чинний бізнес у росії. Компанія вже зібрала 250 000 доларів для гуманітарних організацій, а також підтримує біженців.
- Чеська компанія з розробки програмного забезпечення JetBrains s.r.o. припинила діяльність у росії та на білоруському ринку.
- Фінська аерокосмічна компанія ICEYE не надає супутникові знімки або інформацію росії чи іншим санкційованим країнам/організаціям.
В онлайн-словнику англомовного сленгу Urban Dictionary з’явилося дієслово Ukrained — «зукраїнити». Автори описують суть цього слова так: коли ти росія і проводиш вторгнення у країну, а у відповідь отримуєш приниження на глобальному рівні. Приклад вживання: «росія була зукраїнена».
Мер міста Ірпінь Олександр Маркушин оголосив, що з 6:00 12 квітня і до 9:00 15 квітня на території міста запроваджується комендантська година.
В'їзд у місто буде заборонений! Виняток: правоохоронні органи, рятувальники, комунальні служби та волонтери за попередньо узгодженим списком. Проїзд на Бучу відбуватиметься через Дмитрівку і Забуччя.
«ПриватБанк» продовжив регламентні роботи до 06:00 12 квітня. Оплата карткою у торговельних мережах та зняття готівки в банкоматах працюватимуть у звичайному режимі.
Голова Київської обласної військової адміністрації Олександр Павлюк показав кадри із селища Бородянка.
11 квітня внаслідок російських обстрілів на Донеччині загинуло ще 3 людини: у Вугледарі, Михайлівці та Красногорівці. Поранення отримали восьмеро цивільних.

Унаслідок денних атак 11 квітня по Харкову та області загинуло 8 людей, в тому числі дитина 13 років. Також 19 людей отримали поранення, зокрема двоє дітей 4 та 9 років, повідомив голова Харківської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов.
Харківська ОДА: російські війська застосовують міни відкладеної дії. Їх знаходили у різних районах Харкова: Індустріальному, Київському, Немишлянському та ін.
Окупанти розкидали такі міни близько 01:30 з артилерії. Рятувальники ліквідовували їх весь день, вдалося знищити понад 80 мін. Однак їх продовжують знаходити на дахах, на горищах і навіть на дитячих майданчиках.
Загін спеціального призначення «Азов» заявив про застосування російськими окупантами проти українських військових та цивільних у Маріуполі отруйної речовини невідомого походження, яку скинули безпілотника. Наразі офіційних підтверджень органів влади цьому немає. За даними «Азова», у постраждалих спостерігається дихальна недостатність.
Протягом 11 квітня гуманітарними коридорами вдалося вивезти ще 4 354 людини:
- З Маріуполя та Бердянська на власному транспорті та автобусах для евакуації до Запоріжжя доїхали 3 854 людини. З них 556 маріупольців та 3 298 жителів міст Запорізької області (Пологи, Василівка, Бердянськ та Мелітополь).
- З міст Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне, Кремінна та Попасна Луганської області попри постійні порушення режиму тиші окупантами вдалося евакуювати понад 500 людей.
- Третій день поспіль окупанти порушують домовленості щодо проїзду колони автобусів із Запоріжжя для евакуації людей з Бердянська, Токмака й Енергодара. Вони тримають їх на блокпості у Василівці.
Голова Донецької ОДА Павло Кириленко розповів, що більшість людей вже виїхали з Донеччини, але евакуація має бути ще ефективнішою.
Офіс Президента спільно з урядом та креативною агенцією Banda розпочали масштабну внутрішню та міжнародну рекламну кампанію brave.ua. Її мета — закріпити асоціюю Україна = сміливість.
Канцлер Австрії Карл Нехаммер після зустрічі з президентом рф володимиром путіним у Москві заявив, що візит «не був дружнім»: не було жодного рукостискання чи навіть спільних фотографій через занепокоєння, що їх використають у російській пропаганді.
Нехаммер зазнався, що реакція путіна була не особливо проникливою, а після перемовин у нього «загалом не залишилося позитивних вражень».
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки нагадує, як діяти, якщо ворог застосовує хімічну зброю.
Повітряна тривога у Волинській, Рівненській, Хмельницькій, Київській, Чернігівській, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Миколаївській та Луганській областях.

11 квітня зенітними-ракетними підрозділами Повітряних Сил та ППО Сухопутних військ Збройних Сил України знищено 7 повітряних цілей російських окупантів: один літак, два вертольоти та чотири безпілотних літальних апарати.
Президент Володимир Зеленський підписав указ про скасування весняного призову на строкову службу у квітні-червні 2022 року.
The New York Times опублікувало карту вбивств людей у Бучі, що на Київщині.
Відеозвернення президента України Володимира Зеленського за підсумками 47-го дня війни:
Ми завершуємо текстовий онлайн 47-го дня повномасштабної війни рф проти України. За оновленнями 12 квітня можна стежити тут.
Наша редакція працює цілодобово, аби ви були в курсі того, що насправді відбувається в країні. Якщо для вас важливе те, що ми робимо, і ви вже підтримали Збройні Сили України, можете підтримати наше інформаційне військо.
- Поділитися: