У неділю, 18 лютого, у центрі Києві невідомі на Майдані Незалежності погрожували знімальній групі «5 каналу».

У неділю, 18 лютого, у центрі Києві невідомі на Майдані Незалежності погрожували знімальній групі «5 каналу».

Про це Громадському розповіла журналістка «5 каналу» Анна Брикова.

Вона розповіла, що разом з оператором Олександром Фенько вела включення з «Пелюсткової ходи», на вул. Небесної Сотні.

Під кінець трансляції до знімальної групи підійшов «чоловік з компанією людей», коли оператор ще не встиг вимкнути камеру.

«Почались словесні образи, на кого ми працюємо... матом. Потім намагались схопити за мікрофон, я його увімкненим сховала у сумку. Нас взяли у кільце, чоловік 50, почали підходити ще люди, всі кричали», — розповіла журналістка.

За словами Брикової, присутні погрожували розбити камеру, а потім побити і журналістку та оператора. «Це й на відео є, камера трясеться і видно руки, що її б'ють і мене штовхають», — додала вона.

За її словами, це були люди з наметового містечка. «Не можу стверджувати наскільки це правда, це з їх слів», — сказала кореспондентка.

Згодом, за її словами, у конфлікт втрутились колеги з інших каналів і поліція комунікації. Брикова повідомила, що звернулась до поліції про напад та перешкоджання журналістській діяльності.

У поліції Києві, у свою чергу, повідомили, що порушили за фактом звернення справу. «Розпочато кримінальне провадження за ст. 171 Кримінального кодексу України — перешкоджання законній професійній діяльності журналістів», — йдеться у повідомленні.

Раніше Національна спілка журналістів повідомила, що на Львівщині невідомі обшукали редакцію газети, але поліція це ігнорує.

Поділитись: