Правоохоронці на Кіровоградщині 24 жовтня викрили мережу підкупу виборців, які пропонували людям за 500 гривень голосувати за одну з політичних партій та окремих кандидатів від цієї партії.

Про це повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

Організаторів затримали в Кропивницькому. Вони утворили та керували мережею виборців, які мали голосувати за підкуп. Зокрема, правоохоронці затримали одного учасника групи під час передачі виборцям 1800 гривень.

Кримінальне провадження порушили за ч. 4 ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму, члена виборчої комісії або комісії з референдуму). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

Наразі двом людям у цій справі повідомили про підозру.

«День тиші»

У «день тиші» перед виборами 24 жовтня, коли політична агітація заборонена, поліцейські станом на 21:00 зафіксували 891 заяву та повідомлення щодо порушень. У 29 випадках правоохоронці порушили кримінальні провадження. Також поліцейські склали 109 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень виборчого законодавства. 

Фото:

Нацполіція

Порушення під час кампанії

У поліції кажуть, що з початку виборчої кампанії 5 вересня до них надійшло 7877 заяв та повідомлень про порушення виборчого законодавства. Усього склали 1676 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, а також порушили 622 кримінальних провадження: 310 відкритих за фактами порушення виборчого законодавства, 312 — пов’язаних з виборчим процесом.

 Що потрібно знати про місцеві вибори?

Вони відбудуться 25 жовтня. Дільниці відкриються о 8 годині та працюватимуть до 20-ої. Детальніше, як відбуватимуться вибори, читайте тут.

Це перші місцеві вибори за новим виборчим законодавством. Тепер виборці самі визначатимуть, хто має представляти ту чи іншу партію в органах місцевої влади. Тобто список, який початково формує політична партія, може кардинально відрізнятися від того, який ми отримаємо після голосування. Усе залежить від виборців.

Поділитись: