Фото:

Evgeniy Maloletka / AP

Місцеві вибори 25 жовтня вперше в історії України відбудуться в умовах епідемії коронавірусу. Через це змінилися умови голосування й роботи виборчих дільниць. Чи можна проголосувати з позитивним тестом на COVID-19? І чи пустять на дільницю без маски? Відповідаємо на головні питання.

Я здоровий, у мене немає COVID. Що на мене чекає на дільниці?

По суті, те саме, що і в будь-якому громадському приміщенні нині. Правила безпеки на виборчих дільницях визначає постанова уряду №641.

Отже, на вході до дільниці стоятиме антисептик для рук (вони будуть і всередині приміщення), а ще у вас перевірятимуть температуру. А ще ви маєте побачити розмітку на підлозі, де відмічена безпечна відстань.

Із собою треба мати свою ручку (у кабінках її не буде, бо так може передатися коронавірус), а на обличчі має бути маска. Її відсутність не є причиною не допустити вас проголосувати, але після цього ви понесете адмінвідповідальність за порушення карантину.

Під час засвідчення своєї особи перед членом виборчої комісії маску вас попросять ненадовго зняти.

Нагадаємо: голосування триває з 8:00 по 20:00, а отже, й пускати на дільницю вас будуть лише в цей час. Входити на виборчу дільницю й виходити з неї ви маєте окремими колонами — це, знову ж таки, один із заходів безпеки.

А якщо я хворію COVID? Мені не можна прийти голосувати?

Крім того, на вході у вас мають запитати про симптоми коронавірусної хвороби. Інструкція для членів комісій передбачає, що людям із симптомами мають порадити піти додому.

Але, як запевняють у МОЗ, вас не можуть позбавити права голосу. Тому для людей із симптомами COVID обладнають спеціальну кабінку. До неї має вести спеціальна розмітка, щоб решта присутніх знала про це й дотримувалася соціальної дистанції.

Утім для людей із коронавірусом є ще один варіант проголосувати: якщо вони перебувають на самоізоляції вдома, то до 20:00 23 жовтня мають повідомити виборчу комісію про необхідність забезпечити голосування вдома. Для цього необхідно надати медичну довідку від свого сімейного лікаря.

Що то за місцеві вибори взагалі?

Місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня. На них українці обиратимуть міських, сільських та селищних голів, а також депутатів обласних, районних, міських, сільських та селищних рад.

Це перші місцеві вибори за новим виборчим законодавством. Вони відбудуться за відкритими списками: тепер громадяни можуть обрати не лише політичну партію, а й конкретного кандидата зі списку політсили. Це означає, що виборці самі визначать, хто має представляти ту чи іншу партію в органах місцевої влади. Тобто список, який початково формує політична партія, може кардинально відрізнятися від того, який ми отримаємо після голосування. Усе залежить від виборців.

Поділитись: