51% українців вважають загрозу коронавірусу перебільшеною. У середньому у світі таких людей 42% — опитування

51% українців заявили, що вважають загрозу коронавірусу перебільшеною. Не поділяють таку думку 43% опитаних. У середньому у світі 42% людей вірять, що загроза COVID—19 перебільшена — переконаність у цьому збільшується з осені 2020—го року.

Про це свідчать результати глобального опитування Міжнародної асоціації Геллап. В Україні опитування проводили Фонд «Демократичні ініціативи» та Київський міжнародний інститут соціології.

Соціологи кажуть, що на початку 2020-го року була поширена думка, що загроза від коронавірусу перебільшена. Під час першого піку захворювання кількість її прихильників зменшилась, але влітку, коли дещо знизилася кількість інфікованих, віра в перебільшення проблеми набрала обертів.

Вона також продовжила зростати восени, коли розпочалася так звана друга хвиля захворюваності. Зростання переконаності в перебільшенні кризи залишилося й наприкінці 2020 року, кажуть соціологи.

Схильні вважати загрозу здоров'ю гіперболізованою в Індії, Афганістані (по 58%), на Філіппінах (70%), Нігерії (64%) та Кенії (60%).

Водночас у Фінляндії, Японії, Австралії, В'єтнамі, Південній Кореї, Грузії навпаки понад 70% вважають, що загроза не перебільшена.

Фонд «Демократичні ініціативи»

Про вакцинацію

Понад дві третини опитаних людей з усього світу (67%) заявляють, що робитимуть щеплення проти COVID-19, якщо вакцина буде загальнодоступною та вважатиметься безпечною й ефективною.

Найвищу готовність до вакцинації виявляють опитані у В'єтнамі (98%), Південній Кореї, Іраку (88%), Таїланді (85%), Індії (84%). Натомість найбільше про небажання вакцинуватися заявляли у Боснії та Герцеговині, Сербії, Росії, Північній Македонії, Швейцарії, Кенії.

В Україні 65% готові зробити щеплення проти коронавірусу, якщо вакцина буде загальнодоступною та безпечною. Також 52% опитаних українців вважають, що більшість громадян у країні погодяться на вакцинацію, якщо довірятимуть препарату. Водночас 27% вважають, що на щеплення погодиться не більшість населення.

Детальніше про опитування

Його проводили у 47 країнах світу за участі 45 тисяч дорослих людей. Упродовж 2020 року Міжнародна асоціація Геллап стежила за розвитком глобальної думки щодо пандемії. Результати, які наводять українські соціологи, стосуються четвертого етапу глобального опитування, яке проводили на початку грудня 2020 року.

В Україні опитали 1000 людей від 18 років і старше методом CATI. Вибірка репрезентативна для дорослого населення. До неї не входять тимчасово окуповані території Криму та Донбасу. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує 3,5%.